| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut o intrebare de genul "Cate fundite trebuie sa ai pentru a deveni Expert TPU?", iar cineva (care era expert) a spus ca nu numai funditele conteaza, ci ca si altele cum ar fi avtivitatea pe site, cum te exprimi si raspunsurile, sa fara sa spui la fiecare intrebare "Fundita?". Dar cand am raspuns la cateva intrebari am spus la sfarsit "Fundita?". Asta imi scade sansele de a deveni Expert TPU, sau chiar nu mai am sanse? Sau poti deveni Expert TPU si daca pui "Fundita?" la intrebari?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Conteaza sa te schimbi. Asta e raspunsul. Si cand pacatuiesti parintele iti spune la fel. Daca realizezi ca ai gresit si nu mai repeti gestul poti ajunge expert. Asta daca tii cont si de celelalte lucruri mentionate de tine. Sa fii un utilizator activ care da raspunsuri frumoase si corecte.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

@Paul27 glumeste! Ai sanse, dar aceasta exprimare cu "dau" sau "da-mi" fundita este una din plagile acestui sit, si enerveaza pe toata lumea! Cei care cersesc fundite sau ofera nu au inteles rostul acestui site, care nu este un concurs de cine are cele mai multe fundite, ci de a ajuta cat mai mult oameni. Funditele vin de la sine, ca o multumire a celui caruia i-ai dat un raspuns bun! Cine promite fundita nu stie ca ea se da automat daca intrebatorul nu o ofera intr-un anumit timp! O da calculatorul dupa nr.de voturi de "inteligent" sau "folositor" pe care le au raspunsurile! Asa ca chestia cu "dau fundita" sau "da-mi funda" este o chestie gratuita si obositoare!

| Arthur a răspuns:

Încearcă să eviţi această formulare. Ai şanse. Mult succes!

| User a răspuns:

Nu mai ai sanse. Esti pe lista neagra. Daca mai continui asa, vei fi exclusa din lot.

| CosteaVlad a răspuns:

@PeTrO, de exemplu şi Silvia e pe rank 4, Dragalasul pe rank 5, →onutzu←º♥º→fox← pe 6, ş. a. m. d, şi nu sunt experţi. "Mihaicd", de exemplu, e pe rank 603 şi e expert. De ce? simplu! Raportul dintre numărul de răspunsuri per total şi numărul de răspunsuri câştigătoare în cazul lui este de 272 / 86, dacă simplifici vine 6, 32 / 2, adică în traducere aprox. 1 din 3 răspunsuri este câştigător. Asta este practic ceea ce contează. Tu eşti pe rank 66 datorită numărului mare de răspunsuri, fiecare răspuns având 50 de puncte, respectiv 100 dacă este primul la o întrebare, automat te saltă în top. Dar asta nu are absolut nicio relevanţă.
@COD ROSU, de când eşti pe TPU, oare ai măcar vreo postare care nu face referire la Arthur? laughing
O zi frumoasă tuturor!

| Petronela a răspuns:

Eu desi sunt in rank la 66 nu's expert TPU dar nu stiu daca imi doresc sau nu sa devin. Cel mai bine e sa nu mai folosesti cuvantul fundita in raspunsuri pentru ca nu vei mai avea sansa sa devii expert(si eu am facut asa dar de acum nu mai spun ca vreau fundita).

| someone_8322 a răspuns:

Ma enerveaza funditele astea. Mai bine erau stelute straight face
Dooh, parca sunt de importanta vitala sau ceva de genul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ti-a spus de modul de exprimare, a cam gresit. Cunosc cazuri de experti care din pacate nu prea stiu sa se exprime. Ii depaseste aceasta situatie, si totusi au ajuns experti.
Cel mai usor mod de a ajunge expert este sa pupi acolo unde trebuie si sa faci trafic.
Cred ca Paul27 are dreptate, nu prea ai sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bacemi - ceea ce spui tu, sunt motivele de fatada ale titlului de expert. Mie mi s-a demonstrat cu totul altceva. Poate ca unii dintre voi si-au primit acest titlu pe drept, nu contest asta... dar altii? Sa-ti mai spun inca o data ce conteaza aici? TRAFICUL!
Sunt multe dedesubturi care nu se vad. Ar fi atat de frumos sa fie numai asa cum spui tu.