| cosminache a întrebat:

Am windows 7 si nu merge sa instaleze camera video. Zice ceva de genu this program is block for... isuses. Ce sa fac? Am camera Microsoft Life ca, 1.1.

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Buna!
Si eu mi-am bagat windows 7 de curand si am intampinat aceeasi problema cu mai multe auxiliare, inclusiv cu camera. Eu am un Microsoft VX1000 si la fel nu mergea instalata. Acum insa s-a rezolvat, de la sine as zicewinking
Tot ce ai de facut e sa lasi camera conectata in usb-ul ei, iar atunci cand windows-ul gaseste actualizari te va intreba si poti sa instalezi driverul direct de la ei, fara probleme.
Eu la instalare am dezactivat actualizarile automate si dupa instalare am setat pe optiunea de a ma intreba inainte de a instala orice actualizare. La fiecare pornire, w7 iti va etala actualizarile pe care le-a gasit (apare o fereastra mica jos, langa ceas). Dai click pe fereastra si intri la actualizari obligatorii si cu siguranta vei gasi si camera ta!
Mie mi-a gasit-o la o zi dupa instalare happy
Succes!

| asfgsdfasdfgafghhndf a răspuns:

Schimba windowsul
baga-ti xp

| tudoor a răspuns:

Camera nu are driverul nu are formatul pentru. windows 7