| Barbie_9607 a întrebat:

Ana-Maria se serbeaza azi? urgent:X fundabig grin si vreau si explicatia de ce DA sau de ce NU?

27 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Da

| Dannyjj a răspuns:

Da se serbeaza, pentru ca este numele Maria, nici nu vad de ce iti bati atata capul ca sa te gandesti, cand numele este chiar Maria, si nu un derivat mariana, sau marinela, etc.

| Cσσкiє a răspuns:

Aşa ar trebui, pentru că te numeşti "Maria", deci... La mulţi ani! Multă sănătate, bucurii şi împliniri! Să ai parte de tot ce e mai bun.

| Cσσкiє a răspuns:

Am scris "Multă sănătate", dar Plimbărescu maschează...

| adriangabor92 a răspuns:

Azi nu, doar ieri sa sarbatorit pentru ca ieri a fost sfanta marie

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, toate numele de botez derivate (sau care contin numele) din Maria se serbeaza. Si Marius, Marian, Marina, Mariana etc.

| Aiicha a răspuns:

Nu se serbeaza ziua de nume pe 15 august pentru ca e Adormirea Maicii Domnului, ci pe 8 septembrie cand e Nasterea Maicii Domnului.Mai ai de asteptatwinking

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ana-Maria sunt două nume diferite: Ana şi Maria, iar Maria se serbează.
Există şi nume Anamaria, care nu cred că se serbează.

| GdX a răspuns:

Maria se serbeaza azi. Pentru ca e sarbatoare, uita-te in calendar.

| iulianr a răspuns:

Dupa mine nu se serbeaza deoarece astazi este Adormirea Maicii Domnului.Numele Maria se serbeaza pe data de 8 septembrie, deoarece atunci este Nasterea Maicii Domnului. Unii serbeaza si azi da asta-i parerea mea.

| cicilica a răspuns:

NU. pentru ca este ADORMIREA Maicii Domnului. si nu se spune la multi ani.

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Astazi este sf Maria deci dahappy

| Puf a răspuns:

Si pe mine ma cheama asa, si multi mi-au zis la multi anibig grin E inclus in nume, deci e Maria si se serbeazalove struck

| razvan1008 a răspuns:

Este si ziua anei-mariei sigur dar nu cred ca pot sa-ti spun exact de ce ...cred ca pentru se numeste maria

| madaaxD a răspuns:

Da.se serbeaza. da nu prea stiu de ce.tongue cred ca numele provine din maria si probabil de aceea sa serbeaza nu stiu probabil.tongue dar din cate stiu eu se serebaza. xcum lma pentru cea cu acest nume.:X

| 009 a răspuns:

De fapt e adormirea maici domnului si am impresia ca e pentru morti...eu nu mi-am serbat niciodata ziua azi ci pe 8 sept cand e nasterea maici domnului...azi am fost silita sa merg la biserica si d asta stiuhappy

| catty443 a răspuns:

Daa azi e sf maria!laughing
ca asa e, pur si simplu`thinking

| Alexxe a răspuns:

Da, pentru ca numele Ana-Maria face referire si la numele Maria care este si el serbat azi big grin. La multi ani(presupun) big grin

| Alexxe a răspuns:

Da, se serbeaza, deoarece Ana-Maria, contine numele Maria, ceea ce face referire la serbarea de azi. Deci DA, sunt sigur, pe bunica mea o cheama Ana-Maria si a primit 20 de telefoane azi big grin. funda?big grin

| A_5617 a răspuns:

Da normal ca se serbeaza.
Adica "Ana" nu, dar "Maria" da pentru ca azi este Sfanta Maria.

| FlooD a răspuns:

Da se serveaza azi pentru ca este Sfanta Marie mare

| mada_4633 a răspuns:

Nu nu se serbeaza astazi pentru ca astazi e Adormirea Maicii Doamnului si asa ceva nu se sarbatoreste! Se sarbatoreste pe 8 septembrie!

| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

Da, azi se serbeaza Adormirea maicii Domnului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se serbează pentru că conţine "Maria". Eu aşa ştiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.se serbeaza. da nu prea stiu dc.tongue cred ca numele provine din maria si probabil de aceea sa serbeaza nu stiutiu probabil.tongue dar din cate stiu eu se serebaza. xcum lma pentru cea cu acest nume.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.se serbeaza.da nu prea stiu dc.tongue cred ca numele provine din maria si probabil de aceea sa serbeaza nu stiutiu probabil.tongue dar din cate stiu eu se serebaza.xcum lma pentru cea cu acest nume.:X

| Ioana_9985 a răspuns:

Depinde. de exemplu in Moldova se serbeaza in septembrie Sf Maria, dar in Bucuresti astazi happy