| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta se mai organizeaza Zilele Bucurestiului? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Sabwy a răspuns:

Eu sper sa se faca :phee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De Zilele Bucurestilor, Ontanu ii duce pe sefii de blocuri in Bulgaria Primarul Sectorului 2 al Capitalei, Neculai Ontanu, a gasit o solutie inedita pentru a serba Zilele Bucurestilor: patru serii de excursii gratuite in... Bulgaria. Beneficiari? Toti presedintii asociatiilor de locatari de pe raza sectorului, impreuna cu sotiile acestora care, incepand cu data de 29 august, vor fi transportati cu autocarul la sud de Dunare, in localitatea Ruse. Oficial, deplasarile vor dura cate o zi si au ca scop vizitarea Manastirii de piatra „Sfantul Dimitrie Basarabov", lacas in care s-a nascut si a trait ocrotitorul Bucurestilor. Neoficial, excursia va asigura participantilor si o masa gratuita la un restaurant din Giurgiu, precum si alte beneficii ce deocamdata nu sunt divulgate. Edilul-sef de sector refuza sa dea detalii cu privire la deplasarile pe care le-a rezervat. In schimb, angajatii primariei din cadrul serviciului de relatii cu asociatii de proprietari ii sfatuiesc pe cei interesati ce trebuie sa faca: „Veti pleca cu autocarul. Trebuie sa fiti aici in fata primariei la ora sase- sase si jumatate dimineata. Nu mai avem locuri pentru data de 29, dar va dam pentru 13 septembrie. O sa vedeti unde mergeti. Acum, daca ati zis ca sunteti de acord, nu mai conteaza. Nu va costa nimic. Trebuie doar sa aveti la dumneavoastra cartea de identitate. In rest mai discutam la telefon. Va trebui sa va multumiti cu Ruse. Puteam sa organizam si la Sofia, dar nu se face acolo, pentru ca drumul e foarte lung si avem multi oameni batrani", scrie Gardianul.
Deci sectorul 2 nu, ca nu mai are fonduri si pentru alte manifestari sa vedem celalte sectoare