| alexx102428 a întrebat:

Aproximativ cat la suta din elevi pica la Bacalaureat?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://a1.ro/......73131.html
personal nu vad rostul unui asa zis bac, in Germania ai terminat 10 clase intri intr-un Ausbildung = pregatire profesionala, inca din scoala faci practica, se pune accent pe a avea acel copil o meserie nu hartii, rata aia nu reflecta nici o realitate, nu asta conteaza de fapt

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Rata de promovabilitate in 2017 a fost de 73%, deci au picat 27%, oricum sa stii ca bacalaureatul e mult mai usor acum decat a fost sa zicem acum 5-6 ani cand promovau doar 40-50%. Multa bafta!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GazzaRecordsRo):

Promovare/promovabilitate? dex

| Annnnnie a răspuns:

Daca rata de promovabilitate in 2017 a fost de 73% si n-au promovat 27%.
La limba si literatura romana subiectele au fost schimbate pentru anul 2018, fiind usoare, poate prea usoare. laughing
Mult succes, daca dai examenul la anul.

| thiewanderer a răspuns:

Rata de promovabilitate in 2017 a fost de 73%, deci au picat 27%, oricum sa stii ca bacalaureatul e mult mai usor acum decat a fost sa zicem acum 5-6 ani cand promovau doar 40-50%. Multa bafta!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru thiewanderer):

Promovare/promovabilitate?winking dex

| RAY a răspuns (pentru thiewanderer):

Multi nu se inscriu, asa ca cifra aia nu reflecta realitatea, in fapt 40% din copii din ro nu inteleg ceea ce citesc, multi nu stiu tabla înmulțiri, multi abandoneaza liceul

| Agustony a răspuns:

38% depinde