| dorina02 a întrebat:

Are cineva filme indiene si comedii tari? Astept sugestii si daca se poate mici descrieri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| devilll a răspuns:

Cauta filmul indian dhoom 1 si 2 is cele mai frumoase filme indiene

16 răspunsuri:
| anonul a răspuns:

Filme indiene...adica telenovele nu, dar comedii cauta pe youtube Scharey Movie 1, 2, 3, 4 sau Chukye

| Victoria a răspuns:

Cele mai bune filme indiene pe care le stiu sunt:
1)Vagabondul(Awara hoon)-personajul principal, Raj, este nascut intr-un cartier foarte sarac, deoarece mama lui a fost alungata de catre sotul acesteia, ce crede ca Raj nu este copilul lui, ci rezultatul unui viol. Raj trece prin multe dificultati, si la varsta de 9 ani ajunge la inchisoare pentru incercare de furt a unei paini pentru mama lui, bolnava; dupa ce iese de la inchisoare dupa 12 ani, se reintalneste cu o veche colega de scoala, Rita, cu care traieste o frumoasa poveste de dragoste; se intampla multe lucruri tragice, dar este foarte bine realizat filmul, in 1951.
2) Articolul 420(Shree 420)- rolul principal este interpretat de acelasi actor din filmul anterior; este o comedie foarte bine realizata, cu melodii superbe
3) O floare si doi gradinari- are o poveste ce pare a fi din telenovele, dar este draguta

| leny a răspuns:

Filme indiene:fanaa, dhoom, baabul, aarzoo, andaaz, mujhse dosti karoge...
comedii:13 going to 30

| leny a răspuns:

Fanaa mi-a placut cel mai mult. dar daca ti-l povestesc isi pierde tot farmecul. oricum, daca iti plac filmele indiene noi si esti romantica ti-l recomand din toata inima...in caz ca-l vei viziona astept parerea ta:-)pupici

| Aurelia a răspuns:

Vandana, Prietenii mei elefantii...sunt tot indiene si cu o poveste foarte frumoasahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna :d eu iti recomand unele filme, ca nu pot scrie cate filme indiene cunos "ghanjni"; care are o poveste superba, daca iti dau descrieri nu mai au nici un rost ca filmele sa fie fizualizate; "khrrish";"dhoom 1, 2, 3, 4, 5"; da vedeti bine sunt 5 parti nu doua, nici eu nu le am pe toate dar am vazut 1, 2, 3, 4; si pot spune ca sunt 5... "faana";"shabd 2005";"paap 2003";"talaash 2003"; iti mai recomand un film "Ram jaane"(dumnezeu stie), asta este traducerea in limba romana, pe care il poti vedea de la inceput pana la sfarsit pe trilulilu.ro; asta daca il cauti cu atentie, chiar si eu l `am vazut acolo;"Aladin ";"Anamika";"Na tum janno";"Raaz the muster"; "Koi Mil Gaya"; care este continuarea filmului "krrish" cei care il au si pe 3 ii rog sa`mi spuna si mie de unde il pot lua, sau cel putin sa`mi spuna cum se numeste.; " VEER ZAARA ";"Aa dekhen zara ";"Bollywood";" Taarzan: The Wonder Car ";"Fida";" Amar akbar anthony ";" Don ";" Jism 2003";"karan Arjun";"Aan men";"andaaz";"bhool bhulaiya";"Heroes"; "bhoothnath"; aceste filme sunt unele dintre filmele care imi vin acum in minte dar am vazut mult mai multe... o zi sau o seara placuta tuturor pe curand big grinwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lantul amintirilor super filmu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se traduce in romana numele filmului VEER ZAARA?

| NykOleta_4479 a răspuns:

Veer si Zaara sunt numele actorilor principali in film... pur si simplu asa. i cheama pe ei in filmhappy

| NykOleta_4479 a răspuns:

Filme indienebig grinil to pagal hai, Phir bhi dil hai hindustani, Mohabbtein, Asoka, Khabi alvida naa kehna, Pardes, Devdas, Karan Arjun, kal ho naa ho, kuch kuch hota hai, Ram Jaane, Main hoon na

comedii:Ho Ho Ho, LA MALL, TANTALAI IN SALBATICIE, UN TATIC GROZAV, Scoala de domnisoare, Valentine's Day, American Pie 1 2 3 4 5 6 7happymmm sunt mai multe dar sper sa. ti ajunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme indienelove struck.

om shanti om (dragoste in oglinda)
Yuvraaj ( Sangele apa nu se face)
Petitoarea
Urme de cutit in vant
Goana dupa mostenire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam tu ai comedii tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kambakkht ishq, golmaal sunt super...

| devilll a răspuns:

Cauta filmi asta de doua ori m-am uitat si i super Ghajini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme indiene superbe, cum ar fi: devdas,, asoka,, rab ne bana di jodi, jodha akbar, my name is khan, si lista poate continua. Deci in concluzie cine vrea sa vada un film exceptional, poate alege un film din lista de mai sus.vizionare placuta