mira
| mira a întrebat:

Are cineva regulamentul in limba romana al jocului de carti "tarok"(nu tarot).

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Pe romaneste, din pacate nu dar pe germana il am. Daca vrei o sa incerc sa ti-l traduc cat se poate de bine, dar nu pot sa iti promit ca o sa primesti traducerea foarte repede (nu mai am foarte mult timp de a sta la calc). Aici pagina care as putea sa o traduc:
http://de.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nigrufen

5 răspunsuri:
| nestea a răspuns:

Regele apel (sau: Apel King) este unul în special în Austria, dar şi în alte câteva ţări Centrale Europene carte de joc popular. Este o variantă de Tarot pentru patru jucători, care se caracterizează printr-o comparaţie cu alte carduri de numărul de anunţuri joc. Acest articol se concentreaza pe regele jucat în Austria apeluri.

Deşi normele de bază ale Königrufens austriece sunt uniforme în joc şi anunţuri de atribuire şi comentarii, dar dominată de o mare varietate. Multe runde de joc privat de regulile casei. În timp ce unii se limitează la un joc de câteva anunţuri, altele sunt pariuri pe cea mai largă varietate posibil - uneori cu solicitările de creatie suplimentare care nu sunt cunoscute publicului şi, prin urmare, se sustragă de colectare. În plus, la nivel regulile acceptate turneului au apărut, deşi acestea sunt la nivel regional variate.

Numele jocului descrie practica în anunţuri jocul de bază, se determină prin numirea unui rege anumite titularului ca partener.

Call este regele, deoarece anilor nouăzeci într-un mare boom. Potrivit constatărilor Tarockbuchautors Martin Vacha, este punct de vedere geografic dominat de departe cele mai comune Tarockspiel în Austria şi în unele regiuni, cu toate acestea, Zwanziger apel sau variante pentru trei jucători.

Dreptul austriac considerate apeluri rege - ca toate Tarockvarianten - ca un joc de calificare (mai determinat de abilitatea jucător decât de bilete de fericire), de ce nu este contrar monopol de jocuri de noroc, deşi este cel mai des jucat la (mici) sumele de bani [1].

Cam asta e.

| AnonimulNr2564 a răspuns:

Cautal pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

; jbdv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. 0720 00 00 44 - Emilian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te mai intereseaza, ma gasesti la gia_shop@yahoo.com...poate imi spui si din ce oras esti