| Utilizatoare123 a întrebat:

As dori sa cumpar bilete de avion pentru luna septembrie, dar imi e teama ca nu va mai fi valabil zborul. (Ryanair) E o companie corecta? Se intampla lucruri de genul asta de obicei? Pentru ca am gasit o cazare foarte buna cu plata anticipata si risc sa pierd banii daca zborul se anuleaza

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o companie low cost, si ca in cazul oricarei companii low cost sansele sa se anuleze vreun zbor sunt destul de maricele. E o chestie pur de noroc cand mergi cu RyanAir sau Wizz...

| vatadezahar24 a răspuns:

E o companie ok, cazurile de a se anula zborul sunt rare, dar și în cazul in care se anulează, aceștia îți amâna zborul gratuit sau în anumite cazuri îți rambursează banii, deci nu ar trebui să ai astfel de probleme, eu zic să încerci să vezi ce o să fie.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Mereu iau bilete cu 4 luni inainte. Cu Ryanair nu am avut probleme, la Wizz mi s-a anulat zborul des.