| anonim_3194 a întrebat:

As dori sa va intreb de ce toata lumea pune intrebarea, iar apoi spune:"dau funda" sau "dau fundita"? as dori sa-mi explicati se dau ceva fundite pentru un raspuns bun sau ce?

Răspuns Câştigător
| Sabiina a răspuns:

Cand pui o intrebare, ai mai multe raspunsuri de la ceilalti. Tu poti sa alegi un raspuns castigator adica cel care ti se pare cel mai util sau mai bun. Acelui raspuns ii poti da funda. Poti da funda numai unui raspuns. Sper ca intelegi.big grin Pa-pa.:*

5 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Funda se da raspunsului pe care tu il consideri ca fiind cel mai bun/mai adecvat intrebarii pe care ai pus-o. Evident ca poti avea mai multe raspunsuri bune sau mai multe solutii diferite pentru o problema, dar tu trebuie sa alegi doar unul ca fiind castigator

| DrummerDreams a răspuns:

Daca pui o intrebare si mai multi useri raspund la ea.trebuie sa alegi un castigator astfel apesi pe funda de langa raspounsul cel mai bun ales de tine. sper ca te-am ajutat happy

| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

Da pai cel mai bun raspuns dupa parerea ta acela ar trebui sa primeasca fundahappy.si la fiecare pe profil arata cate fundite arehappy

| bia0000 a răspuns:

Da daca tu consideri ca un raspuns ti-a fost folositor dai funda aceasta apare in dreptul fiecarui raspuns pe negru daca apesi pe ea va deveni rosie

| AneBbi a răspuns:

Pai daca ai dat un raspuns care ii e de folos acelei pers care a intrebat sh daca vede ca e bun iti da funda/fundita