| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu cartea recordurilor(Guiness Book)
Nu in engleza si sa fie intr-un fisier. txt
In ea sa scrie de ex:
Cel mai mare par din lume
Cel mai mare domino din lume
Cel mai mare...
Primul care raspunde corect are fundita

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Eu vreau in romana...

| bigdady a răspuns:

Cartea recordurilor o gasesti pe net in engleza si in format. pdf

| Alex_2741 a răspuns:

Cântăreţul pop Metin Senturk, în vârstă de 44 de ani, este orb de la vârsta de trei ani. Acesta a spulberat toate aşteptările cu ajutorul unui Ferrari F430, la volanul căruia a trecut peste 292 de kilometri la oră.

Metin a izbucnit în lacrimi când a aflat de la oficialii Guinness World Records că este noul recordman. "Nu am cuvinte să descriu ce simt acum. Sunt foarte fericit. Sunt conştient că a fost foarte greu. Ca un dans cu moartea", a declarat Metin Senturk.

Cursa a avut loc pe pista aeroportului din Urfa, în estul Turciei, iar Metin a fost ghidat tot timpul de un pilot de raliu care i-a dictat în cască ce mişcări trebuie să facă.

Cursa îndrăzneaţă face parte dintr-un şir de proiecte ale Asociaţiei Mondiale ale Handicapaţilor al cărui membru fondator este.

Cel mai scund om il intalneste pe cel mai inalt
Cel mai inalt om al planetei, Sultan Kosen, a dat mana cu cel mai scund, He Pingping, in Istanbul, la lansarea Guiness World Records Live! Roadshow, scrie Reuters.

Cei doi nu au reusit sa se priveasca in ochi pentru ca unul are 246, 5 centimetri, iar celalalt, 74, 61 centimentri.

Sultan Kosen a intrat in Cartea Recordurilor drept cel mai inalt om din lume, in septembrie, anul trecut. He Pingping, care are 21 de ani, locuieste in China si este si el trecut pe lista recordurilor drept cel mai scund om din lume.

e bine asa? happy