| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-i fac un cadou special prietenei mele cele mai bune... dar as vrea sa fac ceva "hand-made", sa fie ceva unic si ff creativ love struck
Idei?
Daca puteti ar fi ideal sa imi trimiteti niste imagini.
P. s.-dau funtitza :X

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

1. un semn de cartefct din colje de poze in care sunteti impreuna
2. un acelasi colaj pus intr-o rama facuta manual, simplu, din hartie autocolanta, carton sau din aplicatii e scoici, cochilii de melcisori, etc
3. o bratara facuta din paste fainoase prajite in grade diferite)de la alb pana la cafeniu inchis, adica fff arse!)
4. un sirag de "margele" din boabede fasole vopsite in culori de vara, ca sa se asorteze la vreo rochie de-a ei
5. un port-fard crosetat
6. o mini borseta pentru pus telefonul mobil.crosetata in culorile ei preferate
spor la lucru si la multi ani prietenei

7 răspunsuri:
| ioana181 a răspuns:

Cumpara ca mine niste lut special (se gaseste si la hypermaketuri) si fa niste cercei sau un medalion sau chiar o inima si le pictezi cum te pricepi.

| amaadina a răspuns:

Http://www.wikihow.com/Make-a-Friendship-Bracelet

gasesti aici cate idei vrei, numa' sa ai timp sa le faci :;)
http://www.instructables.com/living/decorating/

spor la treaba :-h

| SRJ a răspuns:

Afara e cam cald pentru tricotaje! Glumesc!
Depinde de tine si de ce relatie aveti. Mi se pare tare dragut sa ii faci ceva manual si personalizat, insa habar nu am ce! Eu in locul tau i as cumpara un obiect pe care l as personaliza: ceas, stilou, bricheta, ceva bijuterii, etc

| scarllet a răspuns:

O idee ar fi sa ii faci niste bratari impletite...http://farm4.static.flickr.com/3210/2902209702_5f5538a44e.jpg
poti sa folosesti ce culori vrei...si poti sa le faci cat de groase vrei.
daca iti doresti sa ai un cadou cu adevarat special poti sa cumperi 2 medalioane. unul sa il pui la bratara ei. unul sa il pestrezi tu.

La multi ani prietenei tale>:D

| andrei_5375 a răspuns:

Bratara http://www.jolibijou.net/presta/8-bratari-handmade incearca sa te inspiri de aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca ceva :as vrea ca link-uri-le sa contina mai mult poze...ca pe net am gasit si eu instructiuni, dar nu mi-au fost de folos...straight face