| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa citesc cateva romane de groaza.Imi puteti da cateva nume de astfel de romane? Multunesc anticipat(fundita).

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, o să ai coşmaruri după aceste cărţi, ar mai fi Stephen King, care îmi place mai mult, Oraşul BântuIT, Shining, Apocalipsul, Christine, Misery, Dolores Clairborne, Jocul lui Gerald, O mână de oase, Capcană pentru vise, Lucruri preţioase, Zona moartă, Culoarul morţii, Salem´s Lot, Carrie, poate că nu toate sunt horror în adevăratul sens al cuvântului însă mie îmi place Stephen King sub orice formă. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor, o găseşti şi pe net.Alţi autori-Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Sălaşul răului, Beţia sângelui, Miezul nopţii

10 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Abarat zile de magie nopti de razboi
Asculta Si Mori!
Atherton - Casa Puterii
Azazel
Barcelona Connection
Casa Intunericului
Cavalerii Apocalipsei
Cell : A Novel
Circul damnatilor
Cosmarul
Crimele din Betleem
Cutia cu fantome
Diavolul din Milano
Haita
Hot Kid
Intuneric
Mobilul
NETHERLAND
Nu ma puteti speria!
Ochiul lumii
Omul cu briciul
Povestea Lui Lisey
Ruinele
Salem s Lot
Stapanul Jocului
Teribilul om de zapada din Pasadena
Viu Sau Mort

| virusel a răspuns:

Citeste carti de Stephen King el numa carti de groaza a scris
p. s:Salem's Lot e ce-a mia tare

| patricCia a răspuns:

Stephen King! El scrie numai romane horror si am citit "Cimitirul animalelor" si mi-a placut foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brussolo Serge-cosmar de inchiriat.
Sper sa nu-mi fie suflate drepturile de recomandare laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mana dreapta a diavolului de Stephen King mi-a placut super mult...chiar daca nu e horror efectiv...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

John Saul pardonlaughing... oboseala si emotiileblushing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teribilul om de zapada din pasadena, nu coborati in pivnita, bun venitin tabara de cosmar, zambeste si mori, plaja bantuita, sange de monstru, blestemul mumiei, fetita care a strigat monstrul, nu ma puteti speria, bun venit in casa mortilor, sa devenim invizibili, razbunarea piticilor de gradina, o zi in tinutul ororilor, fantoma din vecini, fantoma de la teatru, noaptea papusii. acestea suntscrise de r.l.stine dar maI SUNT SI:UMBRA MINOTAURULUI, LEGIUNEA VAMPIRULUI, RAZBOINICII CORBULUI...SCRISE DE ALAN GIBBONS EDITURA LEGENDEER IAR CEA DE MAI SUS ESTE COLECTIA GOOSEBUMPS EDITURA RAO IAR CEA DE ALAN GIBBONS EDITURA AVENTURA CORINT JUNIOR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zambeste si mori, fantoma din vecini, sange de monstru, sa devenim invizibil, noaptea papusii etc...(toate sunt scrise de R. L. Stine).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cartea groazei

| iriis24_3757 a răspuns:

John Saul-Creatura, Umbra, Prezenta, Chinuieste-i pe copii, Intuneric, Al doilea copil; Anne Rice-Mumia; Anne Rice are cateva carti bune cu vampiri; Stephen King-Cimitirulul animalelor