| Ruxi1999 a întrebat:

As vrea sa stiu niste statusuri frumoase pentru mess va rog!happy

Răspuns Câştigător
| lakrymotsa a răspuns:

Www.statusuri.ro eu de acolo imi pun statusuri

5 răspunsuri:
| LLTCATpRoduction a răspuns:

O stii pe asta? buna, vrei sa facem schimb de guma? a me-ai Orbit si mai buna

| LLTCATpRoduction a răspuns:

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata...

| 7DaysCuPortocale a răspuns:

• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Vorba multa…….saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.
• Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
• Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
• A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.
• Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.
• Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca … sa isi dezvolte ambele calitati.

• Momentan ma uit in interiorul pleoapelor, cand termin va caut eu!
• Dorm pe tastatura. Daca iti raspund, inseamna ca vorbesc in somn, iar daca nu iti raspund inseamna ca dorm prea adanc…
• Noapte buna, somn usor, sapte purici pe-un picior…
• Se asterne noaptea invaluind totul intr-o mantie de safir cu sclipiri de cristal. Lasa ingerii de lumina sa se calauzeasca in vis, si dormi in pace! Somn usor!
• Orice s-ar intampla tu vei fi numai a mea, tu esti femeia ce-mi alina inima. Noapte buna si vise placute.
• Daca sfarsitul acestei zile, ti-a adus o umbra recenta in inima ta, sper ca urarea de somn usor iti va incalzi inima.
• Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu, luna sa-ti vegheze somnul iar ingerii sa-ti indulceasca visele… inchide ochii si voi fi langa tine. Te iubesc. Somn usor!
• In acest moment 3, 8 milarde de oameni dorm, 2, 2 milioane se indragostesc, 4, 2 milioane mananca, dar o singura persoana draguta din toata lumea citeste acest status…Noapte buna si somn usor!
• Tu esti motivul pentru care am nopti fara somn. La tine ma gandesc inainte sa adorm. Tu esti motivul pentru care nu pot adormi inainte de a-ti ura: Somn Usor!
• As vrea sa fiu o floare in mainile tale, un zambet pe buzele tale, raza de luna care iti spune noapte buna…

funda love struck

| LostInMyDreams a răspuns:

Scuze pentru raspunsul anterior dar nu merg linkurile:Uite cateva:Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Vorba multa…….saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.
• Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
• Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
• A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou
.
• Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.
• Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca … sa isi dezvolte ambele calitati.