| MestecGuma a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cate specializari de medici sunt si ce fac ei de exemplu:
Medic anestezic ( o chestie de genul ) - face anestezie
Vreau toate specializarile si daca stiti s[-mi raspunde-ti si la urmatoarea intrebare: Daca sunt la profil de filologie as putea sa ma fac medic ca la sf clasei a 12 as putea sa fac o facultate de medicina sau postliceala etc.. As putea deveni un medic daca sunt la filologie?

funda

2 răspunsuri:
| piticelm a răspuns:

Scriam acum..culmea la biologie laughing si am vazut intrebarea ta si am zis sa iti raspund.Eu sunt la stiintele naturii, la filologie este un mic fleac biologia si alte chestii.Eu mananc biologia pe paine, o visez, de la fiecare stimul pana la degetele de la picioare.Nu zic ca este imposibil,dar iti va fi mult mai greu,o facultate da,poti face si poti iesi medic,de fapt ai multe de facut ca sa fii medic,mai intai facultatea propriu zisa, apoi specializarea pe care vrei sa o faci. Postliceala nu te face medic, ci poti lucra la farmacie, mai era ceva si cu asistente, nu stiu exact.Insa eu iti spun ca medicina este foarte grea si daca nu lucrezi de acum nu poti face fata mai tarziu, pentru ca este greu, de asta trebuia sa fii la liceu cu profil de stiintele naturii. Oricum daca asta iti doresti sa faci, eu iti urez succes! app..nu vreau funda happy

| Darkmagic a răspuns:

Aici:
http://www.tpu.ro/go-to-answer/7617451/

- Cu o inteligenta peste medie, poti sa urmezi ce facultate doresti, chiar daca acum esti la filologie.