| Emiily a întrebat:

Astazi am intrat pe blogul meu si spune ca nu a gasit. Am incercat sa remediez problema. Si am ajuns la o pagina in care scria ceva de genu "nu ai varsta necesara daca esti mai mica de 13 ani. Eu sunt din 1998 asa ca deja am. Si spune ca blogul meu se va sterge in 28 de zile. Poate e din cauza ca am incercat sa imi fac un cont youtube. Pentru ca si la youtube a aparut aceeasi pagina (nu poti...nu ai 13 ani). Cine imi spune cum pot sa imi recapat blogul. va rog. funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea acestor websiteuri de creeat blog-uri cer conditia, impun conditia unei varste, asta pentru ca este riscant ca orice pusti sa aiba un blog apoi sa lanseze acolo tot felul de texte prin care pot induce panica, atac asupra unor institutii, atac asupra unor persoane.
Varsta este impusa in asa fel incat incepand cu varsta ceruta minorul sa aiba raspunderea penala pentru faptele sale iar aceasta varsta depinde de la tara la tara, de la stat la stat in functie de legile fiecarei tari dar nu mereu obligatoriu insa.
Din pacate nu poti avea cont daca ai 13 ani ci doar daca trisezi.