| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Ati migra in strainate?de ce?funda

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu mai am putin sa ma intorc in Romania, peste hotare viata e mai grea fata de Romania (multi romani stau de pomana prin straini si se tem sa se intoarca in tara, daca ar avea vointa in ei si ar fi mai optimisti si-ar face viata buna in tara noastra) dar eu nu-i inteleg de ce nu pleaca acasa macar stiu ca au un servici si un salariu nu flenduresc fara rost prin straini.

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Eu as pleca din Romania deoarece in strainatate daca esti destept ai de castigat si poti avea o viata mai buna, parerea mea!

| Neworder21 a răspuns:

Nu.

pentru ca acasa e mai bine happy

| mgtow a răspuns (pentru Neworder21):

Bine zis, nicaieri nu e mai bine ca acasa dorul de tara ii apasa si pe cei care spun ca afara e mai bine dupa activa ani prin meleaguri straine.

| Yasmine18 a răspuns:

Da,pentru ca vezi lucruri noi, inveti alta limba, si poti sa te duci la un servici nu conteaza unde ca oriunde se castiga bine fara de Romania

| FunnyGirl123 a răspuns:

As pleca din tara pentru ca nu in afara daca esti bun cineva te vede si asa iti poti castiga banii mai usor si te vei simti si tu altfel.Si pentru ca e mai civilizat,adica e mai curat pe strazi, oamenii sunt altfel, au sosele bune si daca ai scoala sau talent(depinde) poti castiga foarte bine.