| Laura0 a întrebat:

Ati participat la vreun pelerinaj pana acum? cum o fost..descrieti-mi si mie va rog..pentru ca n-am fost niciodatapuppy dog eyes

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce fel de pelerinaj, ca daca te duci cu autocarul / masina pe ala manastiri biserici sau alte monumente este frumos, d aca esti un habotnic de ala sa stai in ploaie si frig sa iti atingi chilotii de nu mai stiu ce icoana facatoare de minuni atunci nu e deloc frumos

| Laura0 explică (pentru suntserios):

Tu ai fost lpana acum la vreun pelerinaj?

| Laura0 explică:

Pai...ai participat pana acum? cum o fost vremea? ce=-ai vazut..cati oameni au fost..chestii de genu

| AlexCătălin21 a răspuns:

Imbulzeala si stres pentru nimic.

| Sashavalentine a răspuns:

Nu stiu la ce te referi exact. Pererinajele
sunt calatorii cu scopul iertarii pacatelor.

| nkd a răspuns:

Eu am fost in Athos. Pacea si linistea, duhul rugaciunii imprimat de monahi in acel pamant, se rasfrange si asupra noastra, a pelerinilor, si ne inmoaie inimile si ne umple de duh pe cei care cu credinta si cu dragoste ne rugam Domnului si Maicii sale.
Va recomand :
http://www.pelerinajegrecia-athos.ro/