| anonim_4396 a întrebat:

Aud peste tot pe unde merg, ca eu nu iubesc Romania, ca vai cat e de saraca, mizerabila, etc... ROMANIA e o tara foarte frumoasa. Doar ca, noi romanii, cei care traim aici o stricam. In celelalte tari oamenii sunt mai civilizati(poate nu pana la perfect, ca peste tot exista "sticaciuni", dar totusi). Daca aici v-ati nascut, sunteti romani! Asa ca, incercati sa iubiti Romania, ca nu ea este de vina de felul in care a ajuns... happy

Voi ce parere aveti? happy

7 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Aceeasi parere ca si tine, avem foarte multe locuri frumoase in tara asta pe care le putem vizita, pacat ca nu le intretinem

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Romanii, ce sa le faci?! Sunt de acord cu tine.
Romania, de ce este saraca si mizerabila? Din cauza noastra, deoarece noi suntem niste."mămîi" scuze expresia, dar asta e adevarul.scuze si ca am scris cu a din i dar nu gaseam decat "î"
Deci, tot ce se intampla e din vina noasta. Totul e din vina noastra, dar macar sa ne respectam putin locul unde ne-am nascut.
Numai bine!

| Millanteria a răspuns:

A, da, inca cevalaughing
Inainte sa merg in alta tara ma gandeam" Vai, ce frumos va fi acolo, raiul pe pamant", si nu e asa. Da, este foarte foarte frumos dar si la noi e la fel. Totul depinde de oameni, si aici cum ai zis tu. Acolo sunt civilizati, pe cand aici daca unu` atinge pe altu` pe strada se iau la bataie. OAMENII=vinovati.
Te-am pupat!

Răspuns utilizator avertizat
| hummer24 a răspuns:

Nici tarile europene nu sunt cine stie ce insa Romania e o tara URATA, in sensul ca e veche, murdara, plina de masini vechi si una peste alta pute... Romania chiar Pute a stricat, e o tara stricata si asta nu din vina oamenilor de rand, insa nu mai e nimic de facut, si e si normal ca romanii sa nu iubeasca Romania care nu le ofera absolut nimic. happy

ROMANIA PUTE laughing)

| LysaLysa a răspuns:

Oamenii au o mare parte din vina: adica, gandeste-te cine l-a ales iar pe Base presedinte, nu romanii l-au ales? Si pe strada, cine arunca gunoaie? Nu romanii?, si Base o arunca, dar ca romanii murdaresc tara, asta nu e vina guvernului, si nici a ROMANIEI! Nimic nu ne diferentiaza fata de celelalte tari(decat oamenii si educatia lor).

| Wehrmacht a răspuns:

Hummer are dreptate cu masinile. Daca si-ar porni romanu' dacia in alta tara iar intoxica pe toti cu fum.Nu ma refer la logan sau duster.Ma refer la alea care ar trebui sa se gaseasca in muzeu.