| Firdinica a întrebat:

Aveti super-mega-extra-tari idei pentru ceea ce pot face vara asta pe langa excursii, calculator, cititul, coloratul? Ceva trasnit si super tare. Vreau ca asta sa fie cea mai tare vara ever!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Gluma, glumă... acum serios.
Fă ce fac și alți copii la vârsta ta sau ce am făcut și eu și alții care au fost de-o seamă cu tine.
Ascunsea, atinsea, fotbal, tenis, înot, furat fructe, jucat cu cornete și multe alte jocuri ale copilăriei. Dă-l încolo de calculator că nu te face mai deștept din contră te prostește.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Simplu, omori un om... e super, mega, extra tare... apoi te chinui să scapi de el, iarăși este supra, extra, fenomenal de tare.
Și peste câțiva ani ajungi cioacă 2...

| Grimmjow69 a răspuns:

Invata ikebana.
Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
Ia-ti un animal de companie.
Trimite-i un email unui amic cu care nu ai mai vorbit de mult.
Treci in revista albumele cu pozele de familie pe care nu le-ai mai vazut de mult.
Mergi la cinema impreuna cu prietenii
Comanda o pizza.
Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
Organizeaza o petrecere in pijamale.
Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
Mergi la pescuit.
Creaza-ti un jurnal foto.
Refa-ti pagina de pe site-ul tau social (Facebook, Myspace, Hi5, etc).
Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.
Schimba-ti look-ul cu o noua tunsoare.
Fa-ti un CD cu cantecele tale favorite.
Actualizeaza zilnic o lista cu tot ceea ce faci in vacanta asta de vara.
Planifica de pe acum ce vei face in urmatoarea vacanta de vara.

Bafta!wave

| wawe a răspuns:

Daca intrebi pe TPU ce sa faci vara asta, nu cred ca ai terminat nici macar liceul, asa ca mai bine apuca-te tu frumos si invata vreo 2 limbi straine si citeste niste carti bune(nu din astea cu vampiri si curve), ca apoi scrieti la bac ca vreti 5 ca aveti probleme acasa, si pe nimeni nu o sa incanti cu ce te-ai jucat tu pe calculator, cu excursiile in care ai fost sau cu ce p*** mea ai colorat. Daca vrei niste epinefrina du-te la "printese" fara caciulite.

| Firdinica explică (pentru wawe):

Eu v-am intrebat frumos... >.