| Frau a întrebat:

Bah ce carte sa ma citrsc si eubig grinbig grin? dau fundita, promit:* dar raspundeti azi nu maine ca azi trebuie sa duc lista la biblioteca:*

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste carti pentru varsta ta: basme, povestiri istorice, putin SF(Jules Verne e foarte bun pentru copii) etc si n-ar strica sa citesti si ceva gramatica, prea multe greseli faci. Spor la lectura!

| alessia5158 a răspuns:

Reformuleaza intrebarea cu mai multe elemente de informatie ca sa-ti putem recomanda lista! De ex: varsta, tematica preferata(calatorii, politiste, dragoste, aventura)

| Petronela a răspuns:

Enigma Otiliei-George Calinescu sau La rascrucere de vanturi-Emily Brote

| Jane a răspuns:

Daca iti plac romanele de aventuri, iti recomand cu placere sa citesti carti scrise de Jules Verne: 20 000 de leghe sub mari, Insula misterioasa, Doi ani da vacanta, Steaua Sudului, Calatorie spre centrul pamantului etc. Mai poti sa incerci si: Drumul spre inalta societate (John Braine) sau Ciresarii (Constantin Chirita).

| Roxana_9434 a răspuns:

Poti citi "Dune" de Frank Herbert.Este foarte interesanta(SF)