| acadele a întrebat:

Bai pretcenilor...is foarte trista.cine îmi spune un banc/o gluma/ o întâmplare haioasa care mă va face sa zâmbesc primeste FUNDA.

5 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Un om avea 2 cai. Unul alb si unu mai incolo.

| alexandra2000ale a răspuns:

O intamplare haioasa:
Fratele meu si-a scapat cana de budinca in capul meu si faza este ca doar ce ma spalasem pe cap si a trebuit sa ma spal inca o data...laughing
Sper sa te inveseleasca
Funda?

| acadele explică (pentru alexandra2000ale):

Mi-ai făcut pofta de budinca...

| alexandra2000ale a răspuns (pentru acadele):

big grin

| andreea11Secret a răspuns:

Mama lui Bula statea de vorba la cofetarie cu doua vecine.
Subiectul: Cat de mult castiga copiii lor.
Prima:
- Vasile, baiatul meu, a ajuns mare chirurg si are atat de multi bani incat a facut cadou o masina unui prieten de-al lui.
A doua:
- Gheorgita, baiatul meu, a ajuns mare avocat si are atatia bani incat a facut cadou un apartament unui prieten de-al lui.
Mama lui Bula:
- Bula al meu n-a invatat nimic, nu s-a ales nimic de el, e somer, se drogheaza. Si colac peste pupaza e si homosexual. Norocul lui e ca are doi amanti, unul doctor si unul avocat, care i-au facut cadou o casa si o masina.

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/?page=2#ixzz2nxGClTAk

Ora de biologie
- Bula, intreaba d-na profesoara, ce contin celulele?
-Infractori, doamna profesoara!

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/#ixzz2nxGI0S8s

Concurs de sarituri in apa:
Americanu: Un metru nouazeci si cinci, ce biceps, ce triceps, ce slip. Sare de la douazeci de metri intr-un bazin cu adancime de un metru. Salt reusit. Aplauze.
Rusul: Doi metri si zece. Ce biceps, ce triceps, ce slip. Sare de la cincizeci de metri intr-un bazin de o jumatate de metru. Saritura reusita. Aplauze.
Bula: Un metru patruzeci si cinci, ce coaste, ce solduri, ce izmene. Sare de la o suta de metri intr-uo carpa uda. Sare, isi sparge capul. Se ridica vazand stele verzi si incepe sa injure:
- Fire-a-ti ai dracu’, ba, care mi-a stors carpa?

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/?page=5#ixzz2nxGiNY00

Mama lui Bula decide sa mai taie din cheltuieli, asa ca isi spala rufele cu mana. Mandra de sacrificiul sau, i spune lui Bula:
-Vezi dragule, pentru ca am spalat hainele cu mana si nu am irosit apa si detergent, suntem cu 30 de lei mai bogati!
-Atunci mai spala-le odata!

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/?page=5#ixzz2nxGrxlYW

Bula vine acasa de la un control medical.
-mama, mi-a zis doctorul ca am scame in sange!
-asa-ti trebuie, de-o luna iti spun sa dai cu aspiratorul in camera!

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/?page=6#ixzz2nxHQamE9

bula are de invatat cele trei litere din alfabet.
bula nu le stie
se duce la colegul lui:
-colegule, colegule, nu stiu literele?
- lasa, bula, ca te ajut eu.
colegul se baga sub banca lui. profesoarea ii zice:
-bula, care este prima litera a alfabetului?
colegul il inteapa in fund, iar bula raspunde;
-aaaaaaaaaaa
colegul il intreaba pe bula:
-cum face oaia bula?
-beeeeeeeeeeee
-bula ti-a murit mama!
-ceeee?

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/categorie/bula/?page=7#ixzz2nxI7V7tn