| MeDyw0w a întrebat:

Banii sau fericirea? De ce?

Răspuns Câştigător
| Gabriela_8826 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, fericirea o poţi avea şi fără bani. Asta în anumite condiţii. Fericit este omul împlinit dpdv emoţional şi care dispune de toţi factorii care să activeze această fericire. Factorii pot fi mulţi: să te simţi bine, iubit, mulţumit de sine şi de ceilalţi, şi alţii...
Asta nu înseamnă că banii nu sunt importanţi într-o oarecare măsura pentru a ajunge tu la fericirea mult visată, dar nu sunt cei mai importanţi. Important e de ce oameni eşti înconjurat, şi dacă ei te fac să te simţi bine, încântat de tine.
Poţi avea bani, dar sunt unele valori pe care aceste bancnote nu le pot cumpăra. Poţi să fii milionar, dar fără un cămin stabil şi înăbuşit de căldură. Poţi să fii singur şi să nu ai cu cine împărţi averea.
Deci, aleg fericirea, căci cu sau fără bani, este important omul însuşi şi ceea ce este el cu adevarat. Este vitală liniştea şi pacea interioară.

Pe curând!

12 răspunsuri:
| VLΛD a răspuns:

Fericirea
simplu: banii nu aduc fericirea big grin

| Dennys1521 a răspuns:

Fericirea normal

| sunshine_1588 a răspuns:

Cel mai fain e si cu bani si fericit love struck
eu as alege fericirea.
degeaba, poti sa ai 500.000.000$ daca nu ai prieteni si.
oricum daca ai avea banii aia ar fi multi pe langa tine, dar tot fericirea as alegehappy

| 4Life a răspuns:

Banii nu aduc fericirea.
Prefer fericirea.

| denyiuly a răspuns:

Fercirea.banii se cheltuie, fericirea ramane

| zanesiprintese a răspuns:

Banii n-aduc fericirea (mult mai de pret e iubirea)

| GeorgeGabriel a răspuns:

Daca ai bani ai necaz daca nu ai bani iar e rau ca nu poti sa-ti iei ceva sa platesti ceva etc si fericirea vine de la sine

| whatevernvm a răspuns:

Ambele...daca esti fericit si nu ai bani nu o sa dureze, dar daca ai bani si nu esti fericit o sa mori fara sa stii ce este iubirea.

| mgtow a răspuns:

Daca am bani traiesc bine dar daca am relatie risc sa fiu inselat.

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Fericirea pentru ca inima e mult mai importanta decat sa iti ei o pereche de pantaloni scumpi. Pe scurt fericirea. big grin

| Voluntar a răspuns:

Fericirea.Pt ca banii nu ajuta la nimic daca nu esti fericit. Poti sa ai bani cu gramada, dar daca nu ai fericire, degeaba.De aceea eu aleg fericirea, pentru ca e cea mai de pret. Daca esti fericit nu iti mai trebuie nimic...happy

| SuperMagicSmile a răspuns:

Bani nu aduc fericirea, dar as prefera sa plang intr-un Ferrariwinking
Deci da, as alege banii.