| BUBULINA a întrebat:

Barbar! Biciuiti si crucificati in Vinerea Mare! VIDEO SOCANT

http://stirileprotv.ro/......ocant.html

4 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

O fac cu mana lor
Daca era sai biciuiasca altii nai mai fi vrutlaughing

| Klara a răspuns:

Las' ca altii au patit-o mai rau (Jesus)
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bietii de ei nu-si dau seama de ce duh sunt stapaniti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Barbari" nu este cel mai potrivit termen. Autoflagelarea este optiunea lor (fac asta de bunavoie), nu-i obliga nimeni. De altfel nu indura ceeace ni se arata in filme ca a indurat Iisus. Si daca te uiti, la rastignire, cuiele sint batute cu atentie sa nu lezeze oasele sau tendoanele. Deci ce fac ei acolo nu se numeste barbarie ci mai degraba tembelism.