| Dj Boalca a întrebat:

Basescu:99%suntem manelisti?
Cred ca este printre cele mai nuantate gafe pe care a putut presedintele nostru sa o faca.nu credeti asta?

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

A făcut o confuzie, cred că a vrut să se refere la muzica ţigănească autentică. Maneaua nu este muzică tradiţională ţigănească. Este un împrumut de la arabi. Despre texte nu are rost să vorbim. Şi apoi încă un adevăr, câţi dintre noi nu am ascultat fără să vrem manele, la o nuntă, de la vecini, în taxi, în autobuz, pe stradă ...etc.

nony
| nony a răspuns:

Nu. A zis bine, 99 % sunt manelisti si 1 % sustinatorii lor.Restul pana la 101 % sunt spectatori.Imagineaza-ti,avem un presedinte ¨jucator¨winking In capul listei de 99 % e maria sa.

| Razvan a răspuns:

Sa-l anunte cineva pe SuperBase ca sarit calul de data asta si/sau ca a dat chiulul la lectii de matematica dintr-a cincea si a facut hartie igenica sondajele de la Isomarraised eyebrows

| dulc3'maria a răspuns:

Gafa putin spusstraight facenu cred asa ceva :Oadik am intalnit multi care sunt anti-manele poate prea multi si sincer mai toti ne-am dat pe muzica asta de clublove struckhouse. dancelove struckceva mai frumos nu melodii aiurea care nici nu le intelegi uneori.
Manele=virus purtat de undele sonore, care ataca creierul si da halucinatii de grandomanie.Se transmite prin telefoane mobile si discoteci de cartier sau din gura in guralaughing. Pacientii manifesta o crestere a valorii(in ochii lor. efect invers in ochii altora), o crestere a greutatii datorata aurului fals de la gat, hainele lor devin lucioase si albe cu inscriptii gen "harrison" sau "cortez", iar pantofii se lungesc inexplicabil(trebuie studiat fenomenul.)
Serios acum! Ce cred eu? Ca lui Basescu ii c-am bese mintealaughing

| Spintecatorul a răspuns:

Ba da. Am vazut declaratia lui Basescu azi dimineata la 'Neata cu Razvan si Dani'

| GabiGabrielle a răspuns:

De acord cu tine... dar cam are dreptatesad

| Aiwendil a răspuns:

Eu stiam de 98, 9%! E un tampit.Eu una sunt rockerita! Cred ca mai are idei cum sa castige inima romanilor si face procente "inteligente". Bye1

| hominid dreak a răspuns:

Pacat de tara ce-o avem.

| helena_9804 a răspuns:

99% cred ca e cam mult dar sunt foarte multi manelisti in tara asta...eu una n-as asculta manele... poate doar cand iei cateva pahare.laughing