| andrei a întrebat:

Bomoboanele mentolate ajuta la ceva sau doar racoresc gura?

Răspuns Câştigător
| xAvrilx a răspuns:

Sunt mai saantoase pentru ca nu au zahar. Unele firme pun zahar, dar, asta e alta poveste pentru ca nu au asa mult.Si are si beneficiile mentei.Nu e bine sa le mananci pe stomacul gol pentru ca stomacul va credde ca e mancare si de la aceasta banuiala a stomacului poti face cancer la stomac. Funda?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Unele sunt bune altele nu. Ele ajuta la racorirea gurii si la desfundarea nasului precum si la o respiratie buna intr-un procent mai mic sau mai mare. Unele au zahar si tot felul de coloranti artificali etc iar acelea dauneaza ca orice alt aliment de acest gen. Mie imi place Golia, se da si in farmacii, cred ca e mai buna din toate punctele de vedere.

| IrinaAndreea a răspuns:

Pot trata simptomele incipiente ale racelii: dureri in gat si nas infundat.

| G a răspuns:

Unele-s facute doar cu gust de menta si atat. altele sunt medicinale, si sunt bune si pentru nas infundat, gat etc.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Da, normal.Iti improspateaza respiratiawinking. Si iti desfunda si nasu'...

| gabriella_1970 a răspuns:

Bomboanele mentolate improspateaza respiratia si inlatura pofta de dulce.

| MeGhosta a răspuns:

Cand esti racit desFUNDA nasulbatting eyelashes acum imi dai Funda?batting eyelashes

| clofu a răspuns:

hee hee iti desfunda creierulrolling on the floor favorizand disparitia senzatiei de prostie in exces laughing))

| karra a răspuns:

Favorizeaza formarea salivei, ajutand la formarea bolului alimentar si tin de foame,, pacalind,, stomacul.