| anonim_4396 a întrebat:

all am si eu o intrebare! Matusa mea ar vrea sa stie pentru fata ei daca exista pastile de slabit pentru copiii pana in 12 ani! va rog mult daca stiti sa imi lasati un comm... dar sa nu lasati comm de genul" nu cel mai bun e o dieta usoara" si chestii de genul ...ca nu de asta am nevoie! multumesc anticipat!:*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu exista. Pentru copii, trebuie facute investigatii pentru a gasi cauza obezitatii si, daca e doar nutritionala, se recomanda foarte mult sport.

| User a răspuns:

Nu credthinking sh daca ar exista, nu cred ca i-ar face bine la 12 ani... poate dauna la dezvoltarea organismuluitongue.parerea meabig grin

| Gabry a răspuns:

Nu, nu exista pastile de slabit pentru copii.De altfel, pastilele pentru slabit nu sunt in general bune! Slabesti apoi te faci dubla...:-J
Pentru copii se recomanda sportul! Trebuie cautat un sport care sa-i plac verisoarei tale si sa se tina de el! Si nu cartofi prajiti!

| AnaisC a răspuns:

Pai... exista., dar nu pastile ci ceaiuri, dar sunt si anumite pastile, pentru slabit de obicei pentru cei mai grrei de 70 kg...cu placere

| angella1972 a răspuns:

Pastilele de slabit sunt contraindicate pana la 18 ani. un medic ar putea totusi sa prescrie ceva dupa uncontrol medical amanuntit. daca nu ar putea incerca cu capsule de ceai verde, dar efectul se vede dupa mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastila de slabit se numeste"Gateste sanatos". asa, si tu ce-ai vrea? sa iti spunem ca pastila x e buna la slabit? sa continui sa mananci tu sau verisoara ta, la fel de gras, la fel de dulce si la fel de fainos si sa slabesti? dar colesterolul? dar toxinele? dar grasimea? cu astea ce facem? nu se elimina cu pastile de slabit! trebuie eliminate cumva, si de ce ai tu nevoie? de pastile?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ZAZUtotea @ mersi pentru raspuns dar nu asta ceream eu... si in plus nu e pentru mine :d eu st bine cu kg nu am pb!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista, si eu am cautat pentru mine, ca am 12, dar nu am gasit nimic.sa incerce kinetoterapie e sigur, eu asa am slabitbig grin!