| RecycleBin a întrebat:

Am nevoie de cateva titluri de romane pe diferite teme:
Lacomia, desradacinarea, natura, imoralitatea, ura, decaderea, obsesia, inadaptarea, parvenitismul, lipsa de scrupule.Multumesc frumos dau funda:*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Honore de Balzac, mai ales romanele din ciclul "Comedia umana", apoi Emile Zola, Gustave Flaubert - Madame Bovary, Charles Dickens, Liviu Rebreanu - Ion, Rascoala, Ciuleandra si sunt multi altii. Titlurile romanelor, acolo unde nu le-am indicat, le gasesti pe ro.wikipedia.org. Numai bine!

| justagirl2 a răspuns:

Sunt f bune cartile pe care ti le a recomadat ioandelasal si pe langa cele mentionate iti mai recomand Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimonwinking Dinu Paturica, pers principal indeplineste toate "calitatile" enumarate de tine happy