Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste jocuri reale(neonline) pentru niste copii de 12-13 ani. Am cautat pe internet si tot ce gasesc sunt jocuri online. Copiii au uitat ca exista si altfel de jocuri. Puteti sa-mi sugerati vreun site? Daca se poate, fara jocuri obisnuite(de ex.:baba oarba, de "v-ati ascuns"-elea, adevar sau provocare etc.). Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Da... e mai complicat. Astea de obicei se cumpara, am avut si eu nevoie odata si am gasit Cartoon Network Mega Pack, gratuite.

| arriadna a răspuns (pentru 4ndr33y):

Nu. Ai inteles gresit. Nici jocuri de alea nu vreau. Vreau niste jocuri pe care SA LE POT FACE cu niste copii de 12-13 ani. Nu vreau jocuri gen Monopolis si nici jocuri online. Vreau jocuri adevarate. De care ne jucam afara cand eram mici.

| Just4Joker a răspuns (pentru arriadna):

Sa le poti face cu niste copii?
Adica Co-op, nu?
Pai, Call Of Duty, WWE' 13 (Daca ai consola), clasicul counter strike si multe altele happy Cauta la google "Co-op games".

*trollface*

| MariaAndrada4 a răspuns (pentru arriadna):

La asta va pot raspunde....va sugerez sa scrieti:
jocuri de jucat afara cu copii de 12 si 13 ani
astfel o sa va apara

| SmoKeD a răspuns:

Va puteti juca "om pe pamant". Cineva inchide ochii iar ceilalti trebuie sa se aseze undeva astfel incat sa nu pe pamant(pe o bordura, pe o masina etc) iar cel care sta cu ochii inchisi poate sa intrebe: "om pe pamant?" de cate ori vrea iar cel care e pe pamant sa se puna sau daca gaseste pe cineva poate sa puna mana pe el si sa ghiceasca care dintre prietenii tai este.

Eu mai ma jucam si floraria.Stateam pe o banca iar 2 copii erau in fata.Unu vanzator iar altul cumparator.Cei care stau pe banca iti aleg un nume de floare.Cumparatorul intreaba: "aveti garoafe?"(de exemplu, poate sa fie trandafiri, crizanteme etc) iar daca cineva e garoafa fuge iar cumparatorul trebuie sal prinda (se alege un traseu-la noi era in jurul blocului) daca vanzatorul il prinde se pune el, daca nu ramane acelasi vanzator

| Anișoara963 a răspuns:

Dupa parerea mea Sims e cel mai bun jo virtual