| iulia_2102 a întrebat:

Am o problema cu iconitele de la desktop in Windows XP. Ma jucam Sims, si cand am iesit din joc, iconitele mele aratau asa:
http://img257.imageshack.us/i/catsngyc.jpg/
exact ca la Windows 98. La fel sunt si meniurile, My Computer, My Documents, si chiar nu stiu ce sa fac. Internetul imi apare OK, adica Chrome arata normal.
Vi s-a intamplat si voua? Help pls. fundita, desigur.

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Sau dai click dreapta, desktop background, apoi te duci la teme si selectezi iar tema windows xp.happy

| claudiu89 a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie, dar mai mult cu jocurile vechi, mai ales cu age of empires 2 sau starcraft 1 pe windows 7. Sims 3 ii un joc destul de nou, nu trebuie sa-ti faci griji, nu-i nimic gravtongue.

Ca sa nu-mi apara asa icoanele trebuia sa dau ALT+TAB, CTRL+ALT+DELETE, si inchideam eplorer-ul, cand ieseam din joc, il deschideam iar, NEW TASK->explorer.

Deci asta poti face si tu, dai reset la explorer, inchide-l si redeschide-l, sau da-i log off, mai rapid ca un restart la calculator, daca te deranjeaza asa de mult icoanele alea...pe mine nu ma deranjau big grin.