| AndreeaAndree a întrebat:

Buna am parul ondulat/cret ce ziceti sa-l las asa cum este sau sa-l intind?

Răspuns Câştigător
| i0ana a răspuns:

Si eu am exact aceasta dilema avand acelasi tip de par. Acum bineinteles depinde si de conformatia fetei tale, de varsta. Parul cret intinereste si da un look adolescentin mai mult decat cel lins care te poate face sa pari mai matura. Daca ai un par frumos, cu onduleuri naturale..parerea mea personala e ca ar fi pacat sa-l intinzi, deoarece placa degradeaza firul de par in timp si s-ar putea de asemenea sa-l vrei cret si sa nu mai aiba aceiasi forma ca inainte. Deasemenea parul cret dar si bretonul "indulcesc" o fata cu forme prea proeminente (nas proeminent, barbie ascutita, etc) Mult succes in alegerea facuta!

2 răspunsuri:
| Zome a răspuns:

Nu prea ma pricep la asa ceva dar eu spun ca la fete le sta mai bine parul drepthee hee ---> TOTUL DEPINDE DE TINE CUM ITI PLACEhappy

| D33ux a răspuns:

Parerea mea e sa ti-l lasi ondulat sad ca sau daca ti-l intinzi cu placa...n-o face zilnic! eu am facut prostia asta si mi-am distrus parul e ars tot! in orice caz... daca vrei sa ti-l intinzi. foloseste un ulei sau un spary protector happy:X