| Trivium a întrebat:

Buna am pus o intrebare azi dimineata si vreau sa stiu de ce nu pot sa imi vad raspunsurile la intrebare imi apare cine a raspums da cand dau sa vad raspunsul nu imi apare, imi apare pagina principala cea cu intrebarile puse.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Pai...sunt multe chestii de spus aici.Incerc sa iti enumar cateva :
1) Il desfaci si il cureti de praf.
2) Ai grija la ce programe folosesti. Renunta la cele ce mananca mult RAM. App, cat ai? (de ceva timp uterentul imi creaza probleme de genul la descarcari, spun asta pentru ca e posibil sa patesti si tu)
3)Scanare a intregului sistem cu un antivirus bun (kaspersky) sau emsisoft anti-malware or malwarebytes.
4) Fa o defragmentare a hdd. Poti folosi tune up utilities cu care repari si unele erori aparute in sistem.
5)neluL (utilizatorul nr 1 pe site) a postat ceva interesant : http://www.tpu.ro/......re-pentru/ Poti incerca cateva idei.
6) Foloseste ccleaner si curata pc-ul.
7) Ai grija la programele antivirus instalate.Verifica mereu in C, program files dupa foldere ramase in urma dezinstalarii acestora. Unele lasa in urma fisiere ce se "bat" cu noua solutie antivirus rezultand iar blocari etc.
8)Sistemul de operare este indicat sa il ei fara adaosuri care, la randul lor pot crea probleme. Toto in privinta sistemului de operare trebuie sa ai in vedere cerintele minime ale acelui sistem.
Etc...

2 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Probabil a fost stearsa de admin, sau a fost raportata.Despre ce era?

| Trivium explică (pentru AndreiGabi):

Pc mi se blocheaza si merge incet si e destul de bun ce sa fac?

| AndreiGabi a răspuns (pentru Trivium):

Pai...sunt multe chestii de spus aici.Incerc sa iti enumar cateva :
1) Il desfaci si il cureti de praf.
2) Ai grija la ce programe folosesti. Renunta la cele ce mananca mult RAM. App, cat ai? (de ceva timp uterentul imi creaza probleme de genul la descarcari, spun asta pentru ca e posibil sa patesti si tu)
3)Scanare a intregului sistem cu un antivirus bun (kaspersky) sau emsisoft anti-malware or malwarebytes.
4) Fa o defragmentare a hdd. Poti folosi tune up utilities cu care repari si unele erori aparute in sistem.
5)neluL (utilizatorul nr 1 pe site) a postat ceva interesant : http://www.tpu.ro/......re-pentru/ Poti incerca cateva idei.
6) Foloseste ccleaner si curata pc-ul.
7) Ai grija la programele antivirus instalate.Verifica mereu in C, program files dupa foldere ramase in urma dezinstalarii acestora. Unele lasa in urma fisiere ce se "bat" cu noua solutie antivirus rezultand iar blocari etc.
8)Sistemul de operare este indicat sa il ei fara adaosuri care, la randul lor pot crea probleme. Toto in privinta sistemului de operare trebuie sa ai in vedere cerintele minime ale acelui sistem.
Etc...