| anonim199 a întrebat:

am si eu o intrebare.Cunosc o persoana care joaca fotbal la judet in grupa 93. Daca pleaca de la echipa respectiva (mentionez ca nu primeste bani sau alte bunuri materiale cand castiga un meci sau ceva) la o alta echipa fara sa plateasca nimic el sau viitoarea echipa, antrenorul are voie sa il suspende? Sper ca ati inteles ce vreau sa spun
Multumesc!

2 răspunsuri:
| NeXt_6616 a răspuns:

Daca nu are contract cu aceea echipa si nu a fost in cantonament cu echipa adica sa se fi investit vreo suma de bani in el, nu ar aveea vreun motiv pentru care sa il suspende, dar unii antrenori desi jucatorii vor sa plece daca sunt de baza face pe dracu in patru sa le incurce treburile, mai ales daca pleaca la alta echipa, stiu asta pentru ca si nepotul meu e in aceeasi situatie, nici macar nu a mai participat la antrenamente la echipa resp si ii se cere 6 mil ca sa ii dea drumu la transfer, dar poate depune contestatie la liga si il declara liga liber

| anonim199 explică:

Ah pai a fost in cantonamente si asa. da ei isi plateau transportu si tot