| J u s t a întrebat:

Buna (: Am un program "Fake Idle" si habar n'am cum functioneaza laughing. Ceva sfaturi? (fundita)

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

Fake Idle Y! M, este un programel prin care se poate mentine statusul si iconita de disponibilitate "Idle" pe Y! Messenger (apare un Idle fals ), chiar daca sunteti la calculator.

Programelul ( Fake Idle / Yahoo! Messenger ) e simplu de instalat si nu consuma mari resurse in sistemul de operare.

Instructiuni de instalare :

1. Download arhiva program : idle. zip

2. Inchideti Yahoo! Messenger. ( inclusiv din systray )

3. Copiati din arhiva idle. zip, fisierul idle. dll in folderul de instalare al Yahoo! Messenger ( by default : C:\Program Files\Yahoo!\Messenger )

4. Deschideti Yahoo! Messenger si selecteati din optiuni sa apara Idle dupa un minut. Messenger –> Preferences –> Privacy –> Idle Status ( select " Show me as "Idle" if i don`t use the computer for 1 minutes." ) –> Apply –> OK )

5. Din arhiva idle. zip se lanseaza executabilul idle. exe. Click pe "Set Idle".

Asta e tot ce trebuie facut. Dupa un minut va aparea in dreptul id-ului de y! m, iconita "Idle" si timpul, nefiind necesar ca programul idle. exe sa raman deschis. Daca doriti sa resetati Idle ( "Idle" revine la – 1 minut ) sau sa treceti "Available" porniti iar programul idle. exe si aveti optiunile "Clear Idle" si " Set Available".

Fake Idle Icon Y! M este compatibil cu Yahoo! Messenger v. 7+ si Y! M 8. 1.

2 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Fake Idle Y! M, este un programel prin care se poate mentine statusul si iconita de disponibilitate "Idle" pe Y! Messenger (apare un Idle fals ), chiar daca sunteti la calculator.

Programelul ( Fake Idle / Yahoo! Messenger ) e simplu de instalat si nu consuma mari resurse in sistemul de operare.

Instructiuni de instalare :

1. Download arhiva program : idle. zip

2. Inchideti Yahoo! Messenger. ( inclusiv din systray )

3. Copiati din arhiva idle. zip, fisierul idle. dll in folderul de instalare al Yahoo! Messenger ( by default : C:\Program Files\Yahoo!\Messenger )

4. Deschideti Yahoo! Messenger si selecteati din optiuni sa apara Idle dupa un minut. Messenger –> Preferences –> Privacy –> Idle Status ( select " Show me as "Idle" if i don`t use the computer for 1 minutes." ) –> Apply –> OK )

5. Din arhiva idle. zip se lanseaza executabilul idle. exe. Click pe "Set Idle".

Asta e tot ce trebuie facut. Dupa un minut va aparea in dreptul id-ului de y! m, iconita "Idle" si timpul, nefiind necesar ca programul idle. exe sa raman deschis. Daca doriti sa resetati Idle ( "Idle" revine la – 1 minut ) sau sa treceti "Available" porniti iar programul idle. exe si aveti optiunile "Clear Idle" si " Set Available".

Fake Idle Icon Y! M este compatibil cu Yahoo! Messenger v. 7+ si Y! M 8. 1.
Utilizatorii care folosec Kaspersky Internet Security 6. 0. 2. 614 ( KIS ), probabil vor primi o avertizare din partea antivirusului, de genul :

detected: riskware Invader (loader) Running process: C:\Documents and Settings\…\idle. exe

"Allow" sau "Deny", oricum nu este nici un risc. Programul nu contine virusi sau spyware.
Have fun! :)
http://www.stealthsettings.com/fake-idle-icon-status-ymessenger.html
Bafta!

| larysukx a răspuns:

Am auzit si eu de el.cred ca iti pune la statusul de la messenger idle...ca sa nu te deranjeze ceilalti.eu asa am citit pe net.