| anonim_4396 a întrebat:

:). as avea si eu nuste intrebari.:)
1.Credeti ca aceste placi sunt bune?:). http://www.bioionicproducts.ro/......ins+parul. eu as opta pentru cea alba.cu toate ca am auzit ca toate astea cu ioni sunt foarte bune.pentru ca nu ard parul.ci il regenereaza...;))
2.Cand eram mai mica.am avut. un cos pe frunte. mi l-am rupt.si mi-au aparut mai multe. doar pe obrazul drept.:|. mi-au trecut. dar mi-au ramas niste pete. discrete. dar totusi sunt. ce ar trebuie folosit sa dispara?:-s.asprefera ceva facut acasa.;))
3.In ultimul timp am vazut cand ma pieptan.ca mi se rup destule fire de par.imi dau seama.pentru ca ma pieptan deasupra chiuvetei din baie.;))... ce as putea folosi sa reduc aceasta cadere.stiu ca este normal sa pierdem un anumit numar de fire de par. dar. mie imi cad cam multe.(si nu am varfurile despicate). am folosit mai demult o placa obisnuita. iar asta mi-a suptiat firul de par.[nu as vrea sa folosesc ulei de ricin.si nici sa ma spal cu oua...]. http://www.bioionicproducts.ro/produse/online/cat/ingrij irea+parului# oare ar da vreun rezultat? dar mi se par cam scumpe.si.ceva facut acasa. ce imi recomandati?;))
4.in maxim o saptamana am nevoie urgent de niste poze ceva mai artistice.si.asta nu e punctul meu forte. mi-ati putea da niste idei?;))
>Multumesc:D

4 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

La ultima intrebare:
poti intra pe deviantArt http://www.deviantart.com/
si sa cauti diferite subiecte... de exemplu:
colors http://browse.deviantart.com/? qh=§ion=&cu=colors
flowers http://browse.deviantart.com/? qh=§ion=&cu=flowers
sunt foarte multe poze frumoase :)
mie mi se pare ca e cel mai frumos site de fotografie :)
te poti inspira din toate, numai sa ai timp;)

| T a răspuns:

1.Cred ca sunt foarte bune, din ce am citit eu si merita, chiar daca sunt scumpe.
2. Ceva facut acasa nu stiu, dar am vazut la Sephora o crema pentru pete, dar cam scumpa, si cred ca se gasesc si in farmacii astfel de creme.

3.Amesteca intr-un vas de ceramica urmatoarele ingrediente:

2 linguri de miere

2 capsule de vitamina E

10 picaturi de vitamina A,

2 linguri de iaurt cu 3, 5 % grasime,

zeama de la ½ lamaie,

un galbenus de ou

6 picaturi de ulei de ricin

2 lingurite tinctura de urzica

Se aplica pe radacina parului, se maseaza scalpul timp de 10 minute apoi se lasa sa actioneze 30 minute, dupa care se continua procedurile obisnuite de spalare. Masca se aplica pe par de doua ori pe saptamana.

| Catte a răspuns:

Am pus intrebarea la aceasta categorie pentru ca la celelalte nu imi dade voie.straight face. nu stiu de ce.

| dally_7617 a răspuns:

La prima intrebare
stiu ca placile cu ion sunt bune si am auzit ca regenereaza parul
da de obicei sunt setate la temperatura maxima si totusi il ard