| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum pot scrie coreeana pe calculator. Stiu ca trebuie sa setez tastatura pe configurare coreeana. Ma puteti ajuta? CAT MAI URGENT ~ cat mai detaliat. Multumesc.

Am windows 7.

2 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT

| vegeta a răspuns:

Salut. scuze ca ma aflu in treaba, dar cred ca te pot ajuta. nu ai nevoie de nici un program, iti trebuie doar CD de la Windows. si procedezi cam asa. PRIMA DATA, PUI CD IN PC. APOI:
START->CONTROL PANEL-> REGIONAL AND LANGUAGE OPTIONS->apoi ai sus niste casute. apesi LANGUAGES. apoi ai mai jos SUPPLEMENTAL LANGUAGE SUPPORT BIFEZI CASUTELE. IN ACELSI TIMP AI GRIJA SA AI CD DE LA WINDOWS IN CALCULATOR. apoi pc-ul isi va lua cateva fisiere de pe CD automat. si ai sa poti sa vesi si pe net literele hangeul si hanja. BAFTA! si in afara de asta mai este aceasta posibilitate simpla la traducere de la google intri aici bifezi koreana si romana si gata astept funda :D http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT