| eu_2871 a întrebat:

Buna
As fi foarte recunoscatoare daca mi-ati rasp la urmatoarele 2 intrebari:
Cat castiga un reporter in domeniul sportiv la inceput?
Cam pana la ce varsta poti face meseria de reporter sau o cariera in media ca moderator sau mai stiu eu ce?(pentru ca ma gandesc ca nu poti sa fii baba si sa te prezinti la tv...eu ma gandeam cam pana la 35-40)
funda+vot+mersi
va rog mult sa ma ajutati cu aceste intrebari

Răspuns Câştigător
| robertciclism a răspuns:

Nu exista un plafon minim pentru castigul unui reporter sportiv. Depinde foarte mult de angajator. Daca cei de la ziare sau radio castiga mai putin, cei de la tv castiga poate mai mult, avand in vedere ca si responsabilitatea e mai mare dar si munca. Daca ai studiile superioare finalizate, angajatorul este obligat sa iti dea salariul minim cuvenit conform legii, adica 1200 lei brut. Daca esti din Brasov, Realitatea TV cauta reporter, nu neaparat de sport. Poate te ajuta cu ceva.