| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
As vrea de la toamna sa ma inscriu la postliceal pentru asistent medical as vrea sa ma intreb de ce am nevoie ca sa ma pot inscrie?

2 răspunsuri:
| Gicalampamica112 a răspuns:

Buletin si fisa medicala daa....CRED?

| Mariiuss a răspuns:

Sunt absolvent de Postliceala. Intre timp am terminat si facultate si master. Si pot sa- ti spun cu certitudine, ca in conformitate cu legea invatamantului, pot urma cursuri postliceale, absolventi, cu sau fara diploma de bacalaureat. Exceptie, fac scolile postliceale sanitare. Acolo trebuie neaparat sa ai diploma de bac. In alte domenii, da.
Asadar, succes. Funda?