| NoName0909 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte in luna aceasta. Ce carti interesante si faine stiti? Nu vreau de Ion Creanga sau astia...As vrea ceva mai pe varsta mea (13 ani)batting eyelashes Va rog... Dau funda + vot :*

Răspuns Câştigător
| mistikk a răspuns:

Jurnalul secret al Laurei Palmer -este o poveste despre viata a unei fete de varsta ta este chiar foarte interesantawinking

14 răspunsuri:
| AnimeChu a răspuns:

Pai o sa ai o gramada de lucru daca raspund eu big grin.
- Ciresarii de Constantin Chirita
- Aventurile lui Nils Holgersson de Salma Lagerlof
- O lume intreaga si Toate panzele sus de Radu Tudoran
- Colt Alb de Jack London
- Contele de Monte Cristo de Alexandre Dumas
- Oliver Twist de Chrales Dickens
Sunt niste carti grozave pe care ti le recomand cu drag.Ciresarii este o carte grozava. Am citit cate un volum in fiecare zi la cat de mult mi-a placut. Contele de Monte Cristo este iar o carte superba si o lume intreaga este foarte amuzanta si palpitanta. Sper sa-ti placa^^.

| CLau8GeRrY a răspuns:

Cea mai frumoasa carte pentru varsta ta, care mi-a placut enorm cand aveam aceeasi ani ca si tine este "Cuore inima de copil"...crede-ma,e perfectawinking

| didi12 a răspuns:

"Elevul Dima dintr-a 7-a"-Mihail Drumes sau ai mai putea sa citesti "Cismigiu&Comp."-Grigore Bajenaru. Prima carte povesteste povestea unui adolescent care ajung la un liceu,in fine cartea e frumoasa,e si de dragoste, are si unele faze amuzante.Iar a doua, iti va placea garantat.Autorul povesteste ce "nazbatii" facea el in liceu, cum chiulea, cand s-a indragostit.Ai mai putea citi "Buna dimineata,baieti!", tot de acelasi autor, insa aici povesteste despre dascalia lui.Merita sa le citesti.Am aceeasi varsta ca si tine si mie mi-au placut.happy

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Enigma otiliei- george calinescu
aici vei gasi raspunsul la toate intrebarile tale de adolescent. O sa iti dai seama de unele lucuri si depinde de tine cum le interpretezi.

| MadisonMDX a răspuns:

Si eu am 13 jumate, si am citi Misterul Camerei Galbene, o carte pentru copii mai mari dar daca merge mintea... o vei interpreta cu aceiasi minte de copil de 15 ani( adica e o carte cam pentru varsta aceea, nu e cu prosti, dar la varsta aia o intelegi cel mai bine, dar eu am inteles-o si acum la 13)

| Summer5505 a răspuns:

Gusturile nu se discuta, deci iti spun ce imi place mie.
seria Twilight ( Stephenie Meyer ), seria The Woman of the Otherworld ( Keley Armstrong ) si seria Jurnalele Vampirilor - Jurnalele lui Stefan

| JajaAliensHere a răspuns:

Emily the strange big grin E o carte interesanta si subiectul consta in viata unei fete de 13 ani care are amnezie si se trezeste intr-un oras necunoscut. Sunt sigura ca iti va placea big grin

| alisha19 a răspuns:

Poti incerca " Magie de-a dreptul ucigatoare".Mie mi-a placut enorm.E scrisa de Debi Gliori.

| VampireDj a răspuns:

Incearca Jurnalele Vampirilor, mai ales cele doua volume din Jurnalele lui Stefan

| Mihaela_3187 a răspuns:

Cele din ziarul "adevarul" sunt cool ceva si de razboi, in genere ce a fost acum ani in urma. Eu o citesc e super. ti-o recomand si tiewinking

| makaveli_9283 a răspuns:

Jules verne - capitan la 15 ani
jules verne - copii capitanului grant
jules verne - insula misterioasa
jules verne - o calatorie spre centrul pamantului
daniel defoe - robinson crusoe

| Capshuu a răspuns:

Hmmm Adam si Eva de L. Rebreanu e superbaa:X

| Iuzarneim_8237 a răspuns:

Micutele mincinoase happy BESTT!