| Mari123123 a întrebat:

as vrea sa imi fac un costum, de halloween, adica, un costum de vampir, dar nu sa il cumpar, si as vrea un machiaj, mai usor... ma ajutati? :*

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Păi dacă vrei să fii un vampir din basmele populare e de ajuns să te d-ai cu multă pudră pe faţă. Eventual o pelerină.
Sincer acum. Dacă ne-am lua după seriale şi filme. Vampirii sunt perfect normali ca oamenii. Oricum ca să evidenţiezi puţin trăsăturile te sfătuiesc să îţi faci faţa să pară cât mai albă, dar nu de fantomă. Îţi poţi încadra ochii cu puţin negru şi eventual te foloseşti de un maro-mov pentru cearcăne. Buzele le poţi acoperi cu ceva cât mai deschis sau din contra, să le d-ai cu un roşu aprins. În materie de haine, poţi să te îmbraci normal sau să îţi iei o bluză gotică poate.

| Ciucan_Alexandru_1972 a răspuns:

Poti sa-ti faci o pelerina neagra poti sa-ti cumperi dinti de vampir (nu sunt greu de gasit) poti sa-ti dai la gura cu acuarele rosii sa zici ca este sange sper ce am fost de ajutorwinking