| d_9665 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva.Anul acesta se organizeaza "Maturandum" la noi in liceu, e asemanator cu balul bobocilor doar ca este organizat de catre clasa a xi a pentru cei de a xii a.Ati putea sa imi dati, va rog, niste sugestii de teme, probe? Orice e binevenit.Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este scopul "central"? se alege o Miss de la a xii-a sau e altfel gandit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! o tema ar fi axata pe INTREBARI, PROBE, TESTE pentru cat sunt de grabiti sa termine liceul, de ce sunt grabiti, ce-si propun sa faca in prima zi dupa bac?
nu uita setul de intrebari pentru cei care regreta ca termina liceul, la fel: de ce regreta, au plans din cauza fostilor amici, iubiri?
sa povesteasca o AMINTIRE despre o prostioara in timpul unei ore sau al unei pauze sau ceva asemanator!
cine a scris versuri in ultimul an de liceu? despre ce?
cine nu a scris - de ce NU a scris?
alt set de intrebari: ce recomandari au viitorii absoleventi pentru voi cei de-a xi-a, pentru cei de-a x-a si bineinteles pentru cei de-a ix-a;-)
TESTE: de distractie "o avanpremiera" de bacalaureat cu cineva deghizat in PROFESOR care pune intrebarile (de exemplu cineva deghizat in Einstein sau Ampere sau in functie de profilul liceului vostru o personalitate corespunzatoare SAU asemanator cu un prof care este cel mai amuzant-apreciat de liceeni)
juriul care va da notele format din vreo 3 persoane dintre voi de-a xi-a sa aiba fiecare panouri cu notele (un panou de dimensiuni 20cm pe 30cm)
un TEST : trebuie neaparat sa recite din memorie 4 versuri
alt TEST : o descriere despre blogul lor personal
alte intrebari legate de faptul ca au hoby-uri sau nu, inclusiv activitati de voluntariat
la inceputul serii banuiesc ca vor fi nenumarati participanti care vor dori sa fie alesi Miss sau Mister, chiar ar trebui facut un AFIS cu o saptamana inainte CEL putin... care sa anunte ca sunt invitati cat mai multi sa participe si concursul incepe cu un defileu ca la marile case de moda acesta fiind si primul test in urma caruia sunt selectate cele 7 perechi (7 posibile Miss si 7 posibili Mister) care vor participa mai departe la toate chestionarele si probele!
daca vrei sa iti explic mai pe larg vreuna din idei, spune care...

| d_9665 explică:

Este exact la fel ca la balul bobocilor, doar ca este organizat pentru elevii mai mari.Se alege miss si misster.

| d_9665 explică:

Este exact la fel ca la balul bobocilor, doar ca se organizeaza pentru elevii de clasa a xii a.Se procedeaza la fel.Se alege Miss si Misster.