| khrys a întrebat:

As vrea sa-mi explicati si mie videoclipul "Alejandro" al lui Lady Gaga. Dar mai mult unii zic ca are semne naziste ca tot vorbeam ce inseamna semn satanic sau semn nazist. Daca pe cineva il deranjeaza intrebare va rog sa-mi spuneti dar marea mea curiozitate...

Răspuns Câştigător
| cicilica a răspuns:

La inceputul videoclipului moare sotul ei. apoi ii ia inima din piept si il duc spre ultimul drum. videoclipul este despre gay despre admiratia ei pentru comunitatea lor. ei au joaca rolul unor homosexuali/bisexuali poarta si tunsoarea caracteristica calugarilor catolici din evul mediu. sugereaza faptul ca preoti si calugari gay sau practicanti ai perversiunilor sexuale au existat dintotdeauna in cadrul Bisericii Crestine.gaga la incepu poarta accesoriul pentru cap inspirat din tinutele femeilor din perioada renascentista [1400-1600 / secolul 16] duce din nou cu gandul la Inchizitie si mai cu seama la perioada in care a trait Ioana D’Arc eroina pe care Biserica Catolica a acuzat-o de erezie si ars-o pe rug pentru ca ani mai tarziu sa o declare Sfanta. astfel Gaga aduce in discutie "renasterea", speranta, schimbarea mentalitatilor. calugarita posedata ["Stop, please, just let me go, Ajendro"] de fantezii sexuale perverse sugereaza deopotriva ipocrizia si falsitatea Bisericii [la final calugarita se dovedeste a fi insasi Satana]. la sfarsit moare de durere. tiam facut un rezumat mai clar fata de ce am gasit pe net. sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ea canta despre sotul ei mort, ALEJANDRO, iuar la sfarsit moare si ea (cred ca de durere)

| Georgiiiii a răspuns:

Videoclipul incepe cu lady gaga la o inmormantare.(aceea a sotului ei). Aceasta (din cate am vazut si eu) are inima lui in mana (inspaimantator dar specific ei). apoi danseaza cu niste barbati. Videoclipul a fost facut pentru barbatii gay(asa am auzit) si cred ca barbatii din videoclip sunt gay.(deoarece la sfarsitul videoclipului unul dintre ei poarta dresuri de femeie( stiulaughingciudat). in concluzie e un videoclip cam ciudatellaughing. nici eu nu l-am inteles prea binethinking
oricum... sper ca te-am ajutatwinking
happy

| allebwa a răspuns:

Lady Gaga arata in multe parti ale videoclipului semne satanice, cum ar fi "semnul 666" sau piramida si "ochiul atotvazator" de pe haina unui barbat. Explicatia? Lady Gaga este noua papusa illuminati, adica este controlata de niste oameni puternici si bogati, carora nu li se cunoaste identitatea.
Vezi pe site-ul illuminati.org.
Este un ecran negru,dar in coltul din stanga,sus,este o numaratoare,care, din calculul meu, arata ca pe 7 decembrie 2011 ora 17 se va intampla ceva.Se poate sa fie si o creatie a unui pusti care nu a avut ce face, dar numai din pura curiozitate-doar uitati-va pe site!

| Bi.Dam a răspuns:

In primul rand, sunt multi gay in videocliphee hee Apoi moare gaga din senin.insa nu cu prea multe detalii.Nici eu nu am priceput prea multe, videoclipul este foarte urat insa melodia e superhappy