| NumePublicExistent a întrebat:

As vrea sa slabesc si numai stiu ce sa fac.Am renuntat la dulciuri, la sucuri, am facut abdomene, exercitii: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY si http://www.youtube.com/watch?v=mVmjhNmvEwo. Dar nu se observa nimic schimbat :| Am citit aici pe TPU ca abdomenele nu sunt bune cand ai burtica ceva mai mare.Deci... pana la urma sunt bune cand ai burtica sau nu? Ce pot face sa slabesc pana vine vara? :(( [Am 13 ani] Va rog ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Rezultatele la eforturile si exercitiile pentru slabit se vad in general dupa cateva luni.Doar dietele drastice dau rezultate imediate dar cu ce consecinte uneori! Nu abandona eforturile si ai rabdare ca daca esti perseverenta vei reusi!

| Deea dYdY a răspuns:

Cati ani ai?

| NumePublicExistent explică:

Mananc paine graham.Nu pot sa alerg sau sa ma dau cu rolele...am probleme la genunchi si nu pot sad am facut inot...degeaba.Am 1. 65 si 58 de kilograme, dar se vede rau burtica crying

| Biscuiti a răspuns:

Bea multa apa...sa stii ca ajut.winking

| TaylorSwift a răspuns:

Ai putea sa mergi la inot(slabesti mult) si in acelasi timp in care practici inot numai mananci nimic care contine zahar, de dimineata orice iti doresti(in afara de chestiile cu contnut de zahar) la amiaza NEAPARAT o bucata de carne cat palma si garnitura ceva din legume(orez cu legume, brocoli, cartofi piure, cartofi copti(in niciun caz cartofi prajiti)) si seara nimic dupa ora 19:00(sapte) decat salata de cruditati. Toata ziua trebuie sa bei 2l de apa, si dupa ora 17:00(cinci) nu mai ai voie sa mananci nici fructe. Poti sa mananci odata la 2 zile o prajitura dar atunci pana la ora cinci si seara numai ai voie sa manancu nimic. LA MINE A MERS: am slabit 20 kg( de la 60la40) in 2 luni jumatate.

| gheorghita a răspuns:

Daca ai burta destul de mare nu sunt asa folositoare. Incearca sa alergi... Alergatul e foarte bun sau da-te cu rolele. Ai rabdare in cateva zile nu poti fi cum iti doresti renunta la sucuri dulciuri si paine si vei reusi. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua exercitiile si nu manca dulciuri, nu bea sucuri si nu manca grasimi! mananca putin la pranz, mai mult dimineata si mai deloc seara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune si abdomenele dar trebuie sa renunti la mancarea de tip fast _food si la paine si dulciurile sau bauturile care contin zahar poti manca ciocolata neagra amaruie cu cantitatea cea mai mare de cacao si multe fructe si legume eu am reusit sa slabesc si tu poti dar trebuie sa ai vointa si eu am fost gras. Aveam 128 de kg si acum am 94 de kg si ma simt mai usor si mai vioi asa ca renunta la mincarea grasa si la paine alba eu nu am mai mancat paine de 2 ani si alerg mult fac si abdomene si ma simt mai bine ca niciodata

| aniohetova a răspuns:

Nu mai manca deloc zahar in principal deloc.Nici fructe nimic care sa contina zahar. si asta pe o perioada de 40 de zile. Redu alimentele cu faina alba si orez alb. Incepe sa folosesti cele integrale si nu mai manca paine cu drojdie. Din curiozitatea nu stiu cat de grasa te consideri tu sau cat esti in realitatea. Dar sa stii ca diferenta dintrre inaltime si greutate trebuie sa fie de 10. Spre exemplu daca ai 1. 50, ca sa fii normala greutatea ta ar trebui sa fie de 40 de kg si asa mai departe. Daca ai 1. 62, spre eexemplu, greutatea ta ar trebui sa fie de 52-53 de kg. Ai inteles? Daca diferenta asta e la tine atunci nu mai trebuie sa slabesti. Dar macar ia in calcul si vezi daca mai trebuie sa dai jos sau sa pui. Succes happy