| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy As vrea sa stiu ce fel de profil(la liceu) ar trebui sa faci ca apoi sa faci o academie de politie si ce examene trebuie sa dai ca sa intrii?happy

Dau funda si vot:*

3 răspunsuri:
| JahBless a răspuns:

Profilul nu prea conteaza dar te-ar avantaja daca ai fi la sportiv.conteaza media finala si nota la purtare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are nicio legatura cu academia de politie, doar ca nu trebuie sa ai media la purtare sub 8, sa fii rapid si inalt peste 1.75 daca vrei sa faci academia de politie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice liceu dar la poliție renunță, nu vezi ce a făcut Igaș?
www.academiadepolitie.ro dar nu te sfătuiesc.
Pa, pa.