| dolcedolecegabanad12345678899098 a întrebat:

As vrea sa stiu ce inseamna pozele polaroid si unde le pot face sau daca le pot face cu orice aparat, deoarece vreau sa trimit o aplicatie de model la o agentie si trebuie sa trimit numai polaroide, insa nu stiu nimic despre ele si cum si unde se fac!

5 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Pozele polaroid sunt pozele facute cu aparate care ti le pot developa in maxim un minut-doua, deci nu poti face cu orice aparat foto, ci doar cu cele destinate acestui tip de fotografiere. Numai bine!

| Joker11 a răspuns:

Sunt pozele pe care le scoti pe loc, imediat.

| Nelu62 a răspuns:

Cred ca asta cautai:
http://blog.onvogue.ro/? p=867

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Pozele Polaroids sunt un tip special de poze folosite in industria modelling-ului. Prin intermediul pozelor Polaroids se verifica potentialul, in felul acesta se pot observa cel mai concret trasaturile unui model. Pozele acestea nu sunt publicate, sunt realizate doar pentru a studia calitatile acestuia si aspectele la care probabil mai este de lucru.
http://blog.onvogue.ro/? p=867