| ShailaFlorina a întrebat:

.as vrea sa stiu, cum as putea salva niste poze si filmulete din calculator? Am f multe, am incercat sa le pun pe cd dar nu imi incap toate. Ce alta varianta ar mai fi? Multumesc

Răspuns Câştigător
| tgiabberriieul a răspuns:

Recomand https://www.dropbox.com/
E gratuit si simplu de utilizat.
Plus ca poti sa accesezi contul de oriunde, deci ai pozele cu tine tot timpul.

| ShailaFlorina explică (pentru tgiabberriieul):

De pe acest cont, dupa aia se pot salva, in alt calculator, sau pe un dvd ceva? intreb, pentru ca as vrea sa reformatez calc.dar inainte as vrea sa salvez pozele, de exemplu pe Dropbox, si apoi sa le descarc ori pe calculator, ori sa selectez cateva si sa scot chiaz poze.Ms!

| tgiabberriieul a răspuns (pentru ShailaFlorina):

Se pare ca da:
https://www.dropbox.com/tour/4
Succes! :D

9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sa le pui pe mai multe cd-uri, sa iei dvd sa le pui, ca incap mai multe pe dvd, sau sa-ti iei un hard-disk extern pe care poti sa pui enorm de multe, nu mai ai grija mult timp de-acum incolo unde sa pui pozele si filmuletele.

| tgiabberriieul a răspuns:

DVD, HDD extern, Cloud (de ex: https://www.dropbox.com/ )

| yopy a răspuns:

Pai ca sa salvezi toate fisierele cumpara dvd+r nu cd+r pentru ca dvd raiter are memoria de 4, 7gb o sa a-ti ancapa daca nu ia mai multe dvd si vei rezolva problema.cu placere.

| MCMirela a răspuns:

Pune-le pe stick

| Hacker667 a răspuns:

Variante offline: Stick USB, HDD extern, alt pc/laptop.
Varianta Online: drive.google.com, dropbox.com, skydrive.live.com, picasa.google.com.

| pes a răspuns:

Pune-le pe mai multe CD-uri si noteaza-le

| pes a răspuns:

Pune pe un DVD