| floryFlor3ntyna a întrebat:

Buna as vrea si eu statusuri de prietenie fundita pentru cele mai bunebig grinbig grintonguetongue

4 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Prieteni sunt cei mai importanti
I love my friends
Am multi prieteni
Bun : Mi-am facut prieteni noi
Zambeste, prietene, maine va fi si mai rau
Te iubesc (numele persoanei )
Si cam atat. Sper ca te-am ajutat!

| Gugunica a răspuns:

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Un prieten adevărat e o persoană care e alături de tine când şi-ar dori să fi fost în altă parte.
Prieten îţi este cineva lângă care vrei să stai chiar şi atunci când ai chef să fii de unul singur
Un prieten adevărat este cineva care îţi trece cu vederea eşecurile şi îţi tolerează succesul
Un prieten este cineva care vine când toată lumea a plecat.
Un prieten este o persoană cu care pot fi sincer. În faţa lui pot gândi cu voce tare.
Un prieten este cineva care te cunoaşte aşa cum eşti, înţelege ce ai fost, acceptă ce ai devenit şi, cu blândeţe, te lasă să creşti în continuare.
Un prieten adevărat îţi ştie slăbiciunile, dar îţi arată calităţile, îţi simte temerile, dar îţi întăreşte credinţa, îţi cunoaşte îngrijorările, dar îţi eliberează spiritul, îţi recunoaşte defectele, dar îţi subliniază posibilităţile.