| Lady_6501 a întrebat:

Buna!
Ati putea sa imi recomandati un duhovnic bun din Bucuresti?
Va rog cei care intentioneaza sa faca comentarii rautacioase mai bine sa se abtina! funda

2 răspunsuri:
| Terapeutul a răspuns:

Te rog sa nu consideri raspunsul meu rautacios dar toti preotii pot fi buni si te vor asculta atata timp cat le dai suficienti bani ca sa merite sa isi rapeasca din "pretiosul" lor timp.
Daca vrei sa comunici cu Dumnezeu o poti face si fara sfaturile unui duhovnic.Iti spun din experientele mele nu doar ca sa ma aflu in treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, draga Lady.
Nu lua in seama ce a spus terapeutul, se pare ca nu este crestin ortodox, adica nu e apropiat sufletului nostru romanesc.
Dumnezeu mi-a indreptat pasii la biserica unde mi-am gasit un duhovnic intr-o perioada in care aveam mare nevoie de ajutor si indrumare.La acest preot vin numerosi oameni si in special tineri, stau la rand la spovedanie cu orele si pleaca de acolo linistiti si impacati cu ei insisi si cu Dumnezeu.(asta o spun din proprie experienta pentru ca am cunoscut multi tineri care sunt de aceeasi parere cu mine, iar pe anumiti prieteni ai mei i-am indrumat chiar eu sa vina aici si toti au fost de parere ca acest preot duhovnic este deosebit.)
Apropo, de 4 ani de cand merg la aceasta biserica si ma spovedesc aproximativ o data la 40 zile, niciodata nu am dat bani preotului pentru spovedanie, oricum nu vrea sa auda de asa ceva din partea nimanui.
Biserica este din Bucuresti, Str. Politehnicii nr. 7, sector 6( vis-a-vis de Liceul Tudor Vladimirescu), iar numele parintelui este Visarion.
www.sf-nicolae-militari.ro
Aici poti vedea si site-ul bisericii.
Doamne ajuta! Sper sa-ti fie de ajutor.