| Gina2 a întrebat:

Avand in vedere ca vine Craciunul,as vrea sa ornez frumos in casa,cateva idei, multumesc:*! FUNDA celor mai frumoase idei.

2 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Pentru a decora casa acum în prejma Crăciunului,trebuie în primul rând să îţi cumperi un brad în funcţie de preferinţele tale(artificial sau natural),dar în interior ar fi mai bine artificial argintiu,căci nu se scutură,instalaţie albastră,fundiţe roşii de brad,lanţ argintiu de brad,o stea de pus în vârf; pe masă poţi lua vâsc să pui într-o vază,o faţă de masa pentru Crăciun,şerveţele cu peisaj de sărbători, lumânărele. Poţi pune beteală pe o porţiune de perdea, iar la uşa de la intrare poţi pune o coroană din crengi de brad cu clopoţei sau chipul lui Moş Crăciun, gaseşti în comerţ.Pe o fructieră poţi pune portocale şi mandarine, mere şi bomboane de brad. Sper că ţi-am fost de ajutor.

| BrOnaJeu a răspuns:

Pai puneti un brad dragut in camera, apoi decoreaza tooata camera cu beteala, cu globuri, cu oameni de zapada si mosi creciuni din hartie, cu fulgi din hartie. Puneti imaginatia la contributie