| Clauditza a întrebat:

Buna avem de facut pana pe 20 luna aceasta la franceza un proiect despre franta eu m-am gandit la o macheta ceva cum ar fi turnul efel din scobitori sau ceva de genul dar cred ca e o idee stupita nu vreau sa scot de pe net referate pentru ca asta vor face toti vreau sa fac ceva mai deosebit idei? P. S-sunt in cl a 6a

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Turnul despre care vorbeai se face din chibrituri si cere pricepere si rabdare.Este un lucru de migala.Iti sugerez sa prezinti o colectie de pps-uri despre Franta sau chiar, daca te pricepi, fa tu unul.

| User a răspuns:

Turnu' efel?rolling on the floor. dăăăăă
Da, "stupita". intrebarea, intrebarea.whistling

| lost.in.rain a răspuns:

Poti sa faci un colaj cu fotografii cu peisaje din Franta, obiective turistice, poti face referire la scriitori francezi.

| jojobg a răspuns:

Poti scoate mai multe referate si sa le combini asa vei avea ceva unic;] si iddea cu macheta e foarte buna
asa ai un pic de originalitate fata de ceilaltiwinking

| Ekkaterinna a răspuns:

1. Un steag in culorile frantei, si pe fiecare culoare sa scrii cateva propozitii pe teme aleatorii.Ca de exemplu : Animale, date despre franta, un joc.
2.Ai nevoie de o coala maricica de carton colorat (se gaseste in librarii). O tai in forma de stea sau cerc. Taie multe stelute, cercuri, patratele de o marime de 4-5 cm.Pe ele scrie propozitii/verbe/cuvinte in franceza.

| Abb a răspuns:

Nu stiu cat d bine o sa. ti iasa. dar incearca.

| l0rre a răspuns:

Am incercatt sa affac si eu turnulll. l-am facut cu coca.sa intarit. dar nu mi-a iesit stralucit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da