| Piku a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa am daca am 1.61? Pa, pa!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai 51 de kilograme.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Ar trebui sa ai 51-52

| AnnAnne a răspuns:

Intre 50 si 55.

| saby26 a răspuns:

Pentru fete trebuie ca kg sa fie mai putin cu 10 decat inaltimea adica daca tu ai 1, 61 trebuie sa ai 51 kg{binenteles acestea fiind kg ideale} iar pr un barbar cu 5 mai mic decat inaltimea adica daca un barbat are1.80 ar trebui sa aiba 75kg. sper ca te-am lamurit

| asdfrety a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 51 de kg insa nu este nimic grav daca ai cu 2-3 kg mai putin.

| adb a răspuns:

48-52 kg
Eu am 1.65 si 55 de kg si nu sunt foarte multumita...deci regula aceea ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat nr centrimetrilor nu se aplica in toate cazurile.Daca esti in crestere nu trebuie sa iti faci mari probleme referitoare la greutate, trebuie doar sa te mentii. Daca nu esti in crestere NU inseamna ca trebuie sa te infometezi! o cunostinta a facut gastrita pentru asa ceva...e o boala nenorocita plus ca se pot intampla multe altele.Dar m-am intins la vorba. Sper sa iti fi fost catusi de putin de ajutor.

| Larisa23 a răspuns:

Inaltimea -10 =greutatea ideala
1.60-10=51 kg
(Asa este la fete)